Yol Haktır; Zafer Muhakkak!

Yol Haktır Zafer Muhakkak

“..Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.”
{Meâl: Enfal Sûresi;30}

 

Bismillah..


  Bir gecem dahi zayi olmasın haktan yana. Bir ömür feda olsun hak yolunda insanlığa.

Nereden başlasak, hangi zulme, haksızlığa dur diyebilsek. Unutulmuş o kadar acı, yara varken hangisine merhem olabilsek.
Şu kâinatta var olduğumuz dünyanın her toprağında zulme, haksızlığa, sömürüye uğrayan canlar var. Biliyoruz,  işitiyoruz, görüyoruz ve kimi zaman da dûçar oluyoruz bu sonlara. Biz biliyoruz, yaşıyoruz lâkin kulağını hakka tıkayanlar, hakikati gördüğü halde gözünü yumanlar, dilini doğruya kelepçeleyenler, onlar bilmezler.

Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

{Meâl: Araf Sûresi;179}

Her zaman kendilerini aklayacak, temize çıkaracak bir bahane bulur örtbas ederler. Aslında onlar da bir nevi temizler haklarını yememek lazım. Taş yüreklerini törpüler, menfatlerini cilalar, çıkarlarını, pis hayallerini yeşertir masrafını da bedelini de mazlumlara ödetirler, acımasızca sefa sürerler. Onların temiz iyi niyetli kalpleri vardır çünkü. Onların temizlikten anladıkları; pisliklerini temiz insanların üzerine atmaktır. Temiz olan böyle yapmaz, yapamaz. Ama bir gün o temiz yüreklerimize attıkları çamurların hesabını soracak Yaradan.

İşte onlar, Allah’ın; kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. İşte onlar gafillerin ta kendileridir.

{Meâl: Nahl Sûresi;108}

Bilhassa bu dünyada mazlum olanın da sefada gözü yoktur ki. Kendi hakkı olmayan hiç bir lokmayı ağzına sürmemiştir o. Kötülüğü güzellikle karşılamıştır o. Allah’tan başkasını yâr edinmemiştir.

Sabredip, sebat edip tevekkül eder varacağı tek kapıya o güzel saf yürekler..(Bunlar), “Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru” diyenler, Sabredenler, doğru olanlar, huzurunda gönülden boyun büküp divan duranlar, Allah yolunda harcayanlar ve seherlerde (Allah’tan) bağışlanma dileyenlerdir.

{Meâl: Âl-i İmran Sûresi;16-17}

 

Dokunmayın mazlum canımıza, almayın ahımızı, sürmeyin pis ellerinizi üstümüze. Sefanızı sürün kendi toprağınızda. Sığmıyor musunuz şu koca dünyaya? Yeriniz dar mı geliyor da başka topraklara göz dikiyorsunuz? Kimin hakkı var da masum birine menfaati yüzünden zarar veriyor. Hangi kitapta yazıyor hangi? Haktan yana olmayan ne yaşanıyorsa bize dokunmasın, bizi incitmesin, bize zarar vermesin.

Sinsi sinsi sömürdüler bizi. Sefalarıyla cefaya dokundular. Onlar mazlumları sefalarıyla dışladılar, ezdiler.

Bir de “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyenler var onlar da ayrı bir dokundu mazluma. Susarak zulme sessiz kalanlar daha çok acıttı o masum canları..

Size bir iyilik dokunursa, bu onları üzer. Başınıza bir kötülük gelse, ona sevinirler. Eğer siz sabırlı olur, Allah’a karşı gelmekten sakınırsanız onların hileleri size hiçbir zarar vermez. Çünkü Allah onların işlediklerini kuşatmıştır.

{Meâl: Âl-i İmran;120}

 

 Şimdi mazlumun cefasını, sefasına malzeme edenler şunu iyi bilesiniz..!

 

İsterseniz her bir karışa fitne koyun, fesat koyun, terör koyun lâkin yaptıklarınız yanınıza kâr kalmayacak ! O koyduğunuz fitne tohumlarının bedelini hesap gününün Maliki birer birer soracak sizden.

..Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.
{Meâl: Enfal Sûresi;30}

Oyununuz belki dünyada değil fakat cehennemin koynunda son bulacak, cehennem azabı sizlere hak olacak !

Sizin için sıradan bir “Oyun” amma bizim için koskaca bir “Dava” bu hayat. Siz batıla, biz Hakka tabiiyiz. Siz batıl menfaatlerinize biz bu davanın mutlak sahibine teslim olduk. Ve bu kutsal davanın kazananı biz olacağız Allahın izniyle..!

 

   “وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا ”

“De ki: “Hak geldi, bâtıl zail oldu (yok oldu). Muhakkak ki bâtıl yok olacaktır (yok olmaya mahkûmdur).”

SadakAllahulAzim.

Azim olan Allah ne doğru söyledi..

Ey aziz ve sıddık kardeşlerim.


 Yolumuz Haktır; hak olan davada zafer muhakkaktır..!

Allah’ın rahmetinden, adaletinden ümidinizi kesmeyin kardeşlerim..

Allâhü Ekber!

 

Rabbim cümlemizden razı olsun.

Hayırların fethi şerlerin defi için,

Allah rızası için,

El-Fatiha!

           Velhamdülillahi Rabbil Alemin.

                                        

Emrah TOPCU