Erzincan Doğa Sporları

Türkiye’de doğa sporları denildiğinde akla ilk gelen adreslerden biri olan, iklimi ve coğrafi yapısıyla tüm doğa sporlarına eşsiz olanaklar sağlayan bir şehir ERZİNCAN…

Eğer bir doğa sporu tutkunu iseniz ve hala Erzincan’a gelmemiş iseniz büyük kaybınız var demektir. Çünkü burası tam size göre bir doğa harikası diyebiliriz. Burada hangi sporlar mı yapılabiliyor? Hemen sayalım: At safari, Base jump, Bisiklet, Kano, Dağcılık, Kampçılık, Off Road, Rafting, Trekking, Yaşaç paraşütü..

Erzincan Doğa Sporları Filmi (VİDEO)

Karanlık Su vadisine dik inen Karanlık Kanyon’dan Fırat Irmağına kadar inen bölge ‘base jump’ sporu için son derece elverişlidir.

Kemah base jump karanlık kanyon

Kaya Tırmanışı ve Dağcılık etrafı dağlarla çevrili Erzincan’da en etkili spor aktivitelerinin başında geliyor.

Erzincan dağcılık sporu

Munzur sıradağlarının eteklerinde bulunan 3.300m yüksekliğindeki Ergan Dağı, 12km dikey uzunluğundaki pisti ile kış turizminde önemli bir merkez haline gelmiştir.

Erzincan kar sporları Kar üstünde rafting

Erzincan kayak resimleri Ergan dağı.

Bisiklet tutkunları için Erzincan’da muhteşem manzara ve doğal güzelliklerle dolu birçok parkur bulunmaktadır.

Erzincan doğada bisiklet

Erzincan doğada bisiklet turları

 

Erzincan off road yarışları

Engebeli arazi yapısıyla Erzincan, offroad tutkunlarına heyecanı unutulmaz bir tabiat alanı sunuyor. Şehir, çeşitli motor sporları kulüplerinin de katılımıyla offroad heyecanına ev sahipliği yapıyor…

 

Erzincan rafting yarışları

Avrupa’nın en zor Rafting parkurlarından biri olan Fırat, 365 gün yeterli debiye sahip olmasının yanında, eşsiz doğasını tabiatla mücadele ederek keşfetmek isteyenler için en ideal mekan.

Erzincan trekking için en güzel arazi ve dağlara sahip eşsiz manzaralara sahip.

Muhteşem manzara ve eşsiz doğal güzellikler Erzincan’da trekking sporunu vazgeçilmez kılıyor…

 

Fırat Nehri başta olmak üzere Erzincan kano sporu için çeşitli parkurları ile yılın üç mevsimi kano tutkunları için fırsat sunmaktadır.

 

Ata sporumuz olarak bilinen Cirit Sporu Erzincan’daki özel cirit kulüpleriyle yaşatılmaya devam etmektedir.

Kamp tutkunları için eşsiz koşullara sahip olan Erzincan, Esence Yedigöller, Ergan Dağı ve Munzur sıradağları gibi birçok doğal güzelliğin yanı sıra trans dağcılık sporuna da sahip mekânlardır.

 

Erzincan yamaç paraşütü

Doğa Sporlarını sevenler için birçok alanda fırsatlar sunan Erzincan, tüm sporseverleri eşsiz coğrafyası ve doğal güzelliğini görmeye davet ediyor…

 

erzincan-manzara

Erzincan Doğa Sporları Filmi (VİDEO)