Yabancı Sanatçılar Türkiye’ye Akın Edecek

İstanbul kültür-sanat konusunda ülkemizin en aktif şehirlerinden birisi. Her geçen gün büyüme eğilimi içerisinde olan ülkemiz, sosyal yaşam anlamında da insanlara mükemmel seçenekleri sunmaya devam ediyor. Ülkemizde özellikle sanat etkinlikleri fazlası ile önemsenir bir hale geldi ve dolayısı ile devletin de bu anlamda bir takım girişimleri olmaya başladı. Yabancı sanatçı konserleri ülkemizde bundan birkaç senelik dilim öncesinde başlamış ve yavaş yavaş insanlar arasında da ilgi çekici bir hale gelmeye başlamıştı. Düşünün ki Bursa şehrinde dünyaca ünlü sanatçı Ricky Martin konser verdi ve diğer Anadolu şehirlerimize de dünyaca ünlü sanatçıların yavaş yavaş gelmesi beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.

Sanat etkinlikleri ile alakalı olarak bakanlıklarca yürütülen çalışmalar sonrasında ülkemiz genelinde bu tip ünlü etkinliklerinin çok daha ciddi boyutlara getirilmesi açısından da adımlar atılıyor. Sadece kültür ve sanat alanında değil. Ülkemiz yavaş yavaş spor ve kültürel faaliyetler konusunda da dünyanın en büyük projelerine ev sahipliği yapabilmek adına hızlı bir büyüme sürecine girdi. Türkiye sanat faaliyetleri ile alakalı artık dünya geneline yaygınlaşmaya çalışıyor. Toplumumuz yavaş yavaş tüm konular ile alakalı olarak bilinçleniyor ve bununla birlikte sizlere sunulan seçenekler ile alakalı olarak da daha profesyonel alanlara adım atılıyor. Dolayısı ile insanlar artık daha büyük girişimler bekliyor ki ünlüler de ülkemiz potansiyelinin büyüdüğünü görüyor.

İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Antalya gibi şehirlerimiz zaten bu anlamda en iyi yerlere gelmeyi başardılar. Yerli sanatçılarında tüm ülke geneline giderek etkin bir şekilde konser vermeleri beraberinde daha büyük projelerin yapılması gündemde. Zaten bugün baktığımız zaman dünyanın en çok ilgi gösterdiği Rock’n Coke ve Jazz festivalleri genellikle ülkemizde yapıldığından dolayı yerli ve yabancı sanatseverler bu anlamda çok daha ilgili davranıyorlar. Organizasyon anlamında da kendimizi geliştirmemiz çok büyük bir aşama olarak nitelendirilebilir. Birkaç sene içerisinde devletin de desteği ile daha büyük projeler gelecek.