Volkswagen Jetta ve Caddy Satışlarını Durdurdu

Volkswagen emisyon sorunu ile alakalı olarak ciddi anlamda sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Kısa bir zaman öncesinde araçlarında emisyon sorunu ile alakalı ciddi anlamda sıkıntılar tespit edilen Volkswagen, maddi ve manevi olarak kayıplar yaşamaya devam ediyor. Özellikle Jetta ve Caddy modellerinde yaşanan sıkıntının ardından geçtiğimiz günlerde alınan bir karar ile birlikte bu modellerin dünya genelinde satışları geçici olarak durduruldu. Emisyon sistemleri ile alakalı olarak yaşanan bu sorunun kısa bir zaman dilimi içerisinde giderilmesi ve buna göre hareket edilmesi marka imajı açısından daha iyi olacak. Volkswagen otomobiller sadece ülkemizde değil dünya genelinde çok ciddi satış rakamlarına ulaşan otomobiller olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Şirketin çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yaklaşık Milyar Dolar düzeyinde zarar etmiş olması da aslında çok ciddi bir sıkıntı. Yatırımcıların da yüzünün düşmesine neden olan seçeneklerden birisi diyebiliriz aslında. Volkswagen hisseleri bnu olayın yaşanması ile birlikte çok ciddi bir hareketlilik dönemine girdi. Hisse senetleri üzerinde dibe doğru bir hareketin ortaya çıkması, otomobil devini bu anlamda çok daha hızlı hareket etmeye zorladı da diyebiliriz aslında. Jetta ve Caddy modellerinin imaj anlamında da sıkıntı yaşamasına neden olan bu sorun ile birlikte çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yeniden yapılanma ve aracın emisyon seçenekleri ile alakalı olarak imkanların düzeltilmesi zorunlu hale geldi.

Volkswagen haberleri son dönemde haber sitelerinin gündemini sarmış durumda. Özellikle bu emisyon sorunun ardından dünya gündemi ciddi anlamda farklılık yaratıyor da diyebiliriz. Volkswagen şirketinin araç satışını anlık olarak durdurması da fark yaratıyor diyebiliriz aslında. Mevcut olarak satılmış araçların ne gibi seçenekler ile düzeltileceğini bilmiyoruz. Yakın bir zaman içerisinde Volkswagen servislerinde bu konu ile alakalı olarak emisyon düzeltme çalışmalarının başlayacağını da az çok tahmin ediyoruz. Bu konu ile alakalı olarak yakın zaman içerisinde kesin haberler elde ettiğimiz zaman sitemiz içerisinde güncel olarak bulabilme şansına da sahip olabileceksiniz.