Türkiye Sandığa Gidiyor

1 Kasım seçimleri bugün itibari ile başladı ve insanlar giderek oylarını kullanmaya başladılar. Çok sıkıntılı bir koalisyon görüşmeleri sürecinin ardından yeniden seçim kararının çıkması da beraberinde çok farklı sonuçları da getirdi. AKP, CHP, MHP ve HDP arasında yaşanan kıyasıya rekabet ile alakalı olarak yorumlar farklı farklı ortaya atılıyor. Seçim yorumları genel itibari ile incelendiği zaman 2015 yılının son seçimlerinde de koalisyon sonucunun çıkacağı ile alakalı olarak da yorumlar yapabiliriz. Genel hatları ile bir önceki seçime nazaran farklı bir tablonun çıkması beklenmiyor ancak siyasi partilerde çok hareketli dönemlerin geçirildiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz sizlere. Tüm Türkiye an itibari ile oy kullanmaya devam ediyor.

Koalisyon görüşmeleri özellikle bir önceki seçim sonrasında partiler arasında gerilimli bir sürecin ortaya çıkmasına neden olduğu gibi aynı zamanda toplumumuzda da farklı fikirler yarattı. Bu neden dolayısı ile partiler arasında çok ciddi bir hareketlilik yaşandı da diyebiliriz. Güncel fikirler sizlere kısa vadede çok daha etkin seçenekler sunacaktır. Dolayısı ile araştırmak da önemli. Seçim sonuçları artık bundan birkaç sene öncesine nazaran çok daha hızlı bir şekilde kesinleşiyor ve YSK genel itibari ile bu anlamda çok daha hızlı hareket ederek ülke yönetiminin de çok ciddi bir şekilde hızla kesinleşmesini ön görüyor da diyebiliriz. Sandık başlarında yine güvenlik hat safhada olacak.

Fuat Avni seçim yorumları ile alakalı olarak paylaşımlar yaptı ancak genel hatları ile baktığımız zaman çok net bir konuşma ortada yok. Twitter fenomeni olarak kısa zaman içerisinde ülkemiz genelinde gündeme oturan kişinin kim olduğu ise seçimlerden çok daha fazla gündem meselesi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz. Birkaç senelik dilim içerisinde kendisi de açıklayabilir bir şeyleri. Canlı seçim sonuçlarını anlık olarak internet üzerinden ve görsel medyadan takip edebilme şansına sahip olacaksınız. Seçim yasaklarının 19:30 itibari ile kaldırılmasını bekliyoruz.