Toki Başvuru Formu İndir

Toki başvuru formu nereden alınır? 2019 şeklinde arama yapıyorsanız doğru adrestesiniz. Bu yazımızda size başvuru örneği sunacağız bu örneği inceleyerek formun nasıl doldurulur kısmını görmüş olacaksınız.

Toki başvuru formu örneğitoki başvuru formu örneği
Toki başvuru formu 2019 yukarıda yayınladığımız örnekteki gibidir. Bu formu doldurarak ilanda belirtilen bankaya gidip başvuruyorsunuz. Formu doldurmak gayet basittir. İlgili banka görevlisi de size yardımcı olacaktır.

2016 toki başvuru nasıl yapılır

TOKİ Başvuru gerekli belgeler şu şekildedir:

SÖZLEŞME İMZALAMA AŞAMASINDA İBRAZ EDİLECEK BELGELER

1. İl/ilçe  Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve  adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuranlar 3 (üç ) yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgeyi) ibraz edecektir

2. 1.Kategori Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri hariç olmak üzere diğer 3 kategoriden hak sahibi olarak belirlenen vatandaşlar, İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belgeyi ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır. Kanıtlayamayanların hakları iptal edilecektir

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

  • Başvuru sahibi evli ise kendisi ve eşinden çalışan varsa kendisinin ve eşinin ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)
  • Başvuru sahibi veya eşinden herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri,
  • Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi.

Gerekli görüldüğünde ek belge istenebilecektir.

Alt ve orta gelir grubuna yönelik inşa ettiği projelerle dikkat çeken ve bugüne kadar binlerce aileyi ev sahibi yapan TOKİ’nin projeleri hız kesmeden devam ediyor. Peki TOKİ evlerine nasıl başvurulur?
TOKİ evlerine nerede, nasıl başvurulur?
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayat verilen konutlar düşük fiyatları ve cazip ödeme seçenekleri ile oldukça talep görüyor. Alt ve orta gelirli kişileri hedef alarak inşa edilen TOKİ konutları, Türkiye’nin dört bir yanında üretiliyor. Siz de TOKİ konutlarından ev almak istiyor fakat atacağınız adımları bilmiyorsanız, aşağıdaki maddeleri okumanızda fayda var. İşte ‘TOKİ evlerine nasıl başvurulur?’ sorusunun yanıtı.

*Öncelikli olarak TOKİ’nin nerede ve ne zaman proje inşa edeceğini bilmek gerekiyor. Bunun için TOKİ’nin resmi web sitesini takip ederek, satışa çıkarılan projeleri öğrenmek mümkün. Yanı sıra TOKİ projelerini satışa çıkarmadan önce ulusal ve yerel basında duyuruyor.

*TOKİ projelerini öğrendikten sonra başvuru yapmak için istenen belgeleri tamamlamak şart. Bu belgeler ise;

-Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
-Ev sahibi olmak istediğiniz il veya ilçe sınırları içinde kaç yıldır ikamet ettiğinizi gösterir ikametgah ilmühaberi,
-T.C. Kimlik Numaraları, (Aile bireylerinin) Vergi Sicil Numaraları, (Aile bireylerinden Vergi Sicil Numarası bulunanlar bildirecek)
-Başvuru Formunda istenilen diğer bilgiler,
-Başvuru formunu imzalayan başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait kira, faiz geliri vb. gelirinin olmadığını beyan etmesi.

Toki başvuru formu nereden alınır konulu yazımızı burada sonlandırıyoruz. Aşağıdaki panelden merak ettiğiniz konuları sorabilirsiniz. Böylece diğer ziyaretçilerin fikirlerini alabilirsiniz.

Toki başvuru formunu TOKİ resmi sitesinden alabilirsiniz. Burada vermiş olduğumuz adresi de kullanabilirsin:

TOKİ BAŞVURU FORMU 1  İNDİR

TOKİ BAŞVURU FORMU 2 İNDİR