Rus savaş uçağı nereye düştü?

Bugün sabaha (24.112015) 9 sularında Türkiye hava sınırını ihlal eden Rus savaş uçağı nereye düştü? Türk savaş uçağı nasıl vuruldu? İşte detaylar..

Hatay’ın Yayladağı ilçesinin karşısındaki Bayırbucak bölgesine düşen uçağın pilotları paraşütle atladı.

SAVAŞ BİZİ 100 YIL GERİ GÖTÜRÜR.

Önce soru şu? Türkiye-Rusya savaşını kim kazanır? ve Türkiye Rusya savaşı çıkabilir mi? El cevap: ABD, İngiltere, Fransa, İsrail kazanır.

Son günlerde Türkiye’nin olası bir savaşa girmesi konuşuluyor. Malumunuz Ortadoğu’da gündem kritik. Rusya’nın Esed’e vermiş olduğu destek artış gösterdi. Batılı devletler de Suriye’ye göz dikti. Bir yanda IŞİD, bir yanda batılı güçler, bir yanda İran, Suriye ve Rus güçleri.. İki bloğun meydan savaşı.. Pekiyi Türkiye bunun neresinde? Aslında bakarsanız Türkiye aktif olarak iki yerde de durmuyor. Şu an için en mantıklısı da bu görünüyor. Fakat Türkiye Rusya’ya karşı savaşa sürüklenirse, ilk satış yapacak devlet ABD olacağından emin olabilirsiniz. Umarız savaşsız bir dönem atlatırız.
CUMHURBAŞKANLIĞI KAYNAKLARI AÇIKLADI
Cumhurbaşkanılığı kaynaklarının yaptığı açıklamada, “SU 24 tipi Rus uçağı Türk jetlerince düşürüldü. Rus uçağı angajman kuralları çerçevesinde düşürüldü.” ifadeleri kullanıldı.

Rus savaş uçağı ne zaman vuruldu?
TSK ise şu açıklamayı yaptı:
“24 Kasım 2015 tarihinde saat 09.20 civarında Hatay Yayladağı bölgesinde Türk Hava Sahasını ihlal eden milliyeti bilinmeyen bir uçak defalarca (beş dakika içerisinde 10 kez) ikaz edilmesine rağmen Türk Hava Sahasını ihlal etmiştir. Söz konusu uçağa angajman kuralları çerçevesinde 24 Kasım 2015 saat 09.24’te bölgede hava devriye görevinde bulunan iki adet F-16 uçağımız tarafından müdahalede bulunulmuştur”

F16’lar Rus savaş uçaklarını vurdu. Rus savaş uçağını kim vurdu?
RUSYA’DAN İLK AÇIKLAMA
Rus Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Uçağın tüm uçuş boyunca Suriye sınırları içerisinde olduğunu kanıtlayabiliriz”
Açıklamada, “Uçak bütün uçuşu boyunca kesinlikle Suriye sınırları içinde kalmıştır” denildi. Bu uçuşun da objektif kontrol araçları tarafından kaydedildiği vurgulandı.

Türkiye Rusya savaşı 2015 yılı için hem bölge adına hem ülkemiz adına büyük bir kayıp olur. Medyaya çağrımız savaş çığırtkanlığını bırakın.