Mobilya Dekorasyon Trendleri

Mobilya Dekorasyon trendleri 2017

2019 mobilya trendleri için yeni renkler hakkında bilginiz var mı? Her sektörde olduğu gibi mobilya sektöründe de her yıl tasarımlar ve renkler değişimden nasibini alıyor. Bu bağlamda henüz 2 sene önce aldığınız mobilya takımları, koltuk takımları, yatak odası takımları, mutfak mobilyaları eski tip dediğimiz modası geçmiş olabiliyor. Bu bu yılın dekorasyon renkleri oldukça hareketli. Pastel renkler daha çok ön planda görünüyor. Mavi, pembe pastel renkler ve koyunun değişik tonları dikkat çekiyor. Genel olarak mobilya dekorasyon trendleri bu yılda açık renklere doğru gidiyor. Sanırım koyu ve boğucu renklerden kurtulmak istiyoruz. Türkiye gündeminin çok yoğun oluşu ve iç açıcı olmayan haberlerin de artması sebebiyle midir bilemiyoruz ama kullanıcılar açık renklere eğilim göstermeye başladı. Bunun için siz de eğer  bir mobilya takımı alacaksanız daha çok açık pastel rengi olan mobilya takımları ile sıkça karşılaşacaksınız.

2019 ev dekorasyon renkleri seçiminde ilk tercihiniz uyum olsun. Uyum yapayım derken odayı tek renge sakın boğmayın. Genellikle mobilya dekorasyonunda acemi olan ve özellikle yeni evlenecek çiftlerin dikkat etmesi gereken konulardan biri de bu aslında. Dekor yapalım derken çok yanlış tercihler yapabiliyorlar. Mobilyalara çokça paralar harcandıktan sonra uyumsuzluk yada görsel açıdan hoş olmayan manzara farkediliyor. Fakat iş işten geçmiş oluyor. Örneğin beyaz yemek masası, beyaz sandalye, beyaz koltuk takımı, beyaz halı, beyaz perde şeklinde her tarafı beyaz yaptığınızı düşünürseniz odada hiç bir mobilyanın ön plana çıkmadığını görürsünüz. Halbuki beyaz rengi birçok renk ile uyuşabilir. Çokça renk tercihiniz var. Ama nedense her mobilyanın rengi aynı olsun diye uğraşıyoruz. Sözde takım yapmaya çalışıyoruz. Bu sebeple size 4 site tavsiye edeceğiz. Bu 4 siteyi takip ederseniz bolca model ve bilgi bulabilirsiniz. Bu şekilde mobilya trendleri hakkında bilgi sahibi olursunuz.

 

İşte tavsiye ettiğimiz siteler:

www.mobilyahocasi.com

www.mobilyadekorasyonmodeli.com

Marmara Koltuk

Bu sitelerin ilk üçü bilgi amaçlıdır. Bu sitelerde bolca mobilya dekorasyon trendleri görebilirsiniz. Dekorasyon renkleri hakkında fikir edinebilirsiniz. Ev dekorasyon renkleri ile ilgili olarak yüzlerce fotoğraf bulunuyor. Bol bol inceleyip sonra karar verin.

Marmara Koltuk ise bir imalatçı firmadır. İstanbul’da bulunan firma Türkiye’nin ve hatta Avrupa’nın birçok bölgesine ürün satışı yapıyor. Koltuk fimrasının özelliği dilediğiniz ürünü yapabiliyor olması. Yani özel koltuk imalatı yapıyor.  Tabii kendi mobilyaları da bulunuyor. Firma daha çok koltuk imalatı yapmaktadır. Bu önemli bir detay. Unutmayın 🙂

Bu yazımızda size fotoğraf ve resim paylaşımı yapmak yerine bu konuda oldukça başarılı 3 site tavsiye ettik. Umarız faydalı bir yazı olmuştur.