Erzincan Refahiye Kaçak Köyü

KAÇAK KÖY

Refahiye Erzincan’ın ilçelerinden biri olarak bizleri karşılamaktadır. İlçenin sınırları içinde bulunan pek çok köy bulunmakta bu köylerden biri de Kaçak köydür.  Köyün ilçeye olan uzaklığı 27 km iken şehre olarak 57 km’dir. İl ve ilçe yoluna göz atacak olursak yolun tamamı asfalttır. 2012 yılında yapılan nüfus sayımı göz önüne alındığında köy için de 11 bayan 18 erkek olmak üzere toplam da 29 kişi yaşamaktadır.

Köyde ki geçim kaynaklarına baktığımız da hayvancılık ve arıcılıkla yapılmaktadır. Köy içinde okul bulunmamasının yanı sıra taşımalı eğitimde yapılmamaktadır. Köy içerisinde Sağlık ocağı bulunmamakta köy insanlarının herhangi bir hastalık durumunda ilçeye ya da ile gittikleri görülmektedir. Köy içerisinde elektrik hattı, su şebekesi ve telefon hattı bulunmaktadır. Köy içerisinde cep telefonu çekmesini köyde yaşayan ve köye gelen insanlar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kaçak köyü derneği, dernek başkanı ve kaçak köyü muhtarlığı, muhtarı hakkında elimize bir bilgi ulaşmamıştır.

Erzincan Refahiye Kaçak köyü resimleri ve kaçak köyü videoları için bize ulaşırsanız sitemizde bu sayfada yayınlayabiliriz.