Erzincan Refahiye Güzle Köyü

MİSAFİRPERVER GÜZLE
Güzel Erzincan ilimizin Refahiye ilçesine bağlı olan Güzle köyü tüm doğaseverleri kendi coğrafyasına davet ediyor. Gerek dağlık arazi ve platolarıyla gerek misafirperver halkıyla insanlara kucak açan bu köy, Anadolu’nun misafirperver yaklaşımının bir yansımasını andırmaktadır. Karasal iklimin hâkim sürdüğü bu coğrafyada yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Tarımın karasal iklimden ötürü yapıldığı yöreler azdır.
Hayvancılık tarıma göre daha gelişmiştir ve daha geniş bir alana yayılmaktadır. Kış turizmini seven, doğa ve kamp yapmaktan hoşlanan insanlar için bu köy çoğu olanağı ile biçilmiş kaftan olma özelliği taşımaktadır. Buraya gelip kamp ve yürüyüş yapıp lezzetli ev yemeklerini yemeden dönmemek lazımdır. Güzle köyü derneği, güzle köyü muhtarlığı ve güzle köyü muhtarı hakkında elimizde bilgi olmadığı için bir bilgi veremiyoruz.Erzincan Köyleri

Erzincan Refahiye Güzle Köyü resimleri ve Erzincan Refahiye Güzle Köyü videoları için lütfen bizimle paylaşımda bulunun. Köyünüzün resimlerini paylaşalım.