Google Şoförsüz Araç Projesi Son Aşamaya Yaklaştı

Google Otonom Şoförsüz Araç

Google projeleri bildiğimiz gibi insan hayatını ciddi şekilde kolaylaştırıyor ve ortaya çıkarılan seçenekler mükemmel ötesi kolaylıklar sunuyor. Şirket, son dönemde özellikle online projelerden ziyade bilimsel projelere de adım attı. Bundan 1 sene kadar önce ilk olarak karşımıza çıkan Google şoförsüz araç projesi, zaman içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda çok daha ilgi çekici bir hal aldı. Denemenin ilk safhalarında kasa tasarımı çok ciddi sıkıntıları beraberinde getiriyordu. Ancak projenin son aşamasına doğru yaklaştık ve artık ortaya çıkarılan seçeneklerin çok daha etkileyici yönlerini aktif bir şekilde görebilme şansına sahip olabiliyoruz. Google artık otomobil teknolojilerinde de ciddi anlamda devrim yapma yolunda adımlar atıyor diyebiliriz.

Google Otonom Şoförsüz Araç

Google Otonom Şoförsüz Araç

Google otonom şoförsüz araç ilerleyen süreçte son deneme sürecine girecek diyebiliriz. Yukarıda araç içerisinde yer alan ikili kim biliyor musunuz? Google şirketinin kurucuları olan Larry Page ve Sergey Brin. Bu büyük projenin geliştirilmesi ve hayata geçirilebilmesi için en iyi seçenekleri elde edebilmek açısından ciddi bir finansal destek sağladı. Birkaç senelik dilim içerisinde atılacak adımların niteliğinden ziyade tüm dünya, şoförsüz otomobil ile alakalı olarak gelişmeleri takip ediyor. Projenin yakın bir zaman dilimi içerisinde son deneme safhalarına geleceğine açıkladılar ve bu durum bilim sektöründe çok ciddi bir hareketlilik yarattı da diyebiliriz aslında. Google şirketi devrim yaratmaya yaklaşıyor.

Google şoförsüz araç özellikleri ile alakalı olarak henüz tam bilgiler verilmiyor. Teknik detaylar ile alakalı olarak bilgi sahibi olabilmek için bir süre beklememiz gerekecek. Bu süreç içerisinde ne gibi gelişmelerin meydana geleceğini de yakından takip ediyoruz. Bundan birkaç ay öncesinde aracın tahmini satışa çıkarılış yılı olarak 2019 işaret edilmişti. Kurucuların geçtiğimiz günlerde verdiği demeçlerden elde ettiğimiz bilgilere göre bu süreç belirgin bir şekilde kısalabilir. Aracın testleri çok iyi şekilde gidiyor dendi. Page: “Aracın tüm test aşamalarını hemen hemen noktaladık. Tabi ki geliştirme safhasındayız. Son aşamada işler umduğumuz gibi giderse araç çok daha erken çıkabilir.” şeklinde konuşarak herkesi sevindirdi.