Google Fiber Uydu İnternet Projesi

Google Fiber, geçtiğimiz dönemlerde Amerika sınırları içerisinde seçili eyaletlerde hizmete girdi. Bildiğimiz gibi dünya genelinde artık çok ciddi bir internet kullanım akımı başladı. Ülkemizde özellikle bu anlamda çok ciddi gelişmeler meydana geldi. İnternet kullanımı ile alakalı olarak özellikle hız konusu ülkemizde yavaş yavaş büyüme gösterirken yurtdışında çok daha farklı bir şekilde büyüme gösterdi diyebiliriz. Google Fiber internet projesi ile birlikte sizlere o kadar hızlı seçenekler sunacak ki adeta hızın doruklarına çıkacaksınız. Resmi internet sitesi üzerinden proje ile alakalı olarak tüm detayları da eksiksiz bir şekilde görseller ile destekleyen şirket, zamana bağlı olarak hizmetleri daha da geliştiriyor.

Uydu internet sistemleri ülkemiz genelinde de farklı farklı firmalar tarafından resmi olarak sunulmaya başlandı. Ancak fiyatları sanılandan çok daha yüksek geliyor insanlara. An itibari ile TTNET, altyapı anlamında ülkemizin hemen hemen her noktasına internet götürüyor. Farklı markalardan hizmet alsanız dahi kullandığınız altyapı TTNET altyapısı olduğundan dolayı kullanabileceğiniz hız sınırı bellidir. Turkcell Superonline, hız sınırlarını mümkün olan en yüksek seviyede kullandırsa da her yere hizmet götüremiyor. Google Fiber projesi, uygun fiyata Multi-Fiber internet kullanmak isteyen müşteriler için inanılmaz seçenekler sunacak. Kablo altyapısı yok, aktivasyon yok. Bilgisayarınızda kullandığınız küçük bir alıcı ile sorunu tam anlamı ile çözüyorsunuz. Bu da büyük bir ayrıcalık sağlıyor.

Google Fiber Türkiye yakın bir zaman dilimi içerisinde yeni yeni projelendirilecek. Bizim ülkemize gelmesi ortalama bir 3  ya da 4 sene sürecek diye tahmin ediyoruz. Google şirketinin ülkemiz için yaptığı yatırımların niteliği zaten ortada ancak birkaç zaman dilimi içerisinde fiber projesi için daha hızlı adımlar atılacak. Google internet projesinin hız anlamında sunduğu mükemmel seçenekler, devlet projelerinden tutun da aklınıza gelebilecek diğer tüm barındırma alanları için mükemmel ötesi seçenekler de sunmaya devam edecek. Proje tam anlamı ile uzaktan bağlantı bazlı olacağından dolayı sizlerde rahatlıkla değerlendirme şansına sahip olabileceksiniz.