G20 Zirvesi Türkiye’de Mükemmel Bir Organizasyon ile Sunulacak

G20 ülkeleri kısa bir zaman dilimi içerisinde çok büyük bir organizasyon ile toplanacak ve bu organizasyona ülkemiz ev sahipliği yapacak. Kısa bir zaman dilimi içerisinde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birisi olarak ön plana çıkmamız nedeni ile birçok farklı organizasyonun dikkatini çekiyor ve bulunduğumuz yapılanmaların da en ön plan da ülkelerinden birisi olmaya devam ediyoruz. G20 Antalya zirvesi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşecek. Ev sahipliği yapacak olan şehrimiz Antalya’da çok ciddi bir organizasyon süreci işliyor ve bu süreç kısa bir zaman dilimi içerisinde dünya genelinde mükemmel seçenekleri sunacak. Şanımıza yakışır bir organizasyon gerçekleşmesi için her şey düşünülmüş.

G20 nedir? Dünyanın en büyük 19 ekonomosine sahip ülkelerden kurulu bir nevi ekonomi topluluğudur. Bu zirve kapsamında ülkelerin ve dünyanın siyasi ve ekonomik açıdan geleceği her şekilde tartışılır. Ev sahibi ülke, misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için mümkün olan tüm seçenekleri en iyi şekilde sunar. Bu hem bir prestij, hem de ilerleyen süreçte ülkenin ekonomik hareketleri ile alakalı olarak diğer ülkeleri bilgilendirmek adına önemlidir. G20 Türkiye durumu incelendiği zaman topluluğun son senelerde ki en çok ön plana çıkan ülkelerinden birisi olarak dikkat çekiyoruz ve bu da beraberinde oldukça iyi bir prestij getiriyor diyebilme şansına da sahip oluyoruz.

G20 başkanı olarak bu sene karşımıza çıkacak olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu organizasyonun ülkemizin dışarıdaki prestiji ve maddi kaynakları ile alakalı olarak çok büyük önem arz ettiğini söylüyor. 2015 yılının ev sahibi ülkesi biz olacağız. 2016 yılı için toplanacak zirve ise Çin Halk Cumhuriyeti’nde olacak. Dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerin ev sahipliği yaptığı bu prestijli yapılanma ile birlikte insanların ülkemize bakış açısı değişeceği gibi maddi anlamda inanılmaz bir ilerleme içerisinde olmamız bir nevi gelecek dönemde diğer ülkeler için tehlike arz eden unsurlardan da birisi olarak dikkat çekebilir. Mükemmel bir organizasyon süreci bizleri bekliyor.