Erzincan’da hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu yeni hava durumu bilgilendirmesine göre Erzincan’da bu hafta sonu Cumartesi günü karla karışık yağmur bekleniyor. Pazar günü ise hava parçalı buluntu olacağı tahmin ediliyor. Erzincan genel hava durumu ile ilgili detaylar haberimizde mevcuttur.

Erzincan’da okullar tatil mi? sorusunun yanıtını haberimizden görebilirsiniz. Kar yağışının etkili olduğu illerden biri olan Erzincan’da okulların tatil olup olmadığı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Erzincan Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre 4 ilçede okulların yarın tatil olduğu bildirildi. İşte 6 Ocak Erzincan’da okulların tatil olduğu ilçeler ve hava durumu bilgileri.

Erzincan’da Ulaşıma kapanan köyler.

Erzincan’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 291 köy yolu ulaşıma kapandı. Dün gece itibariyle il genelinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Edinilen bilgilere göre, Çayırlı’da 6, İliç’te 58, Kemah’ta 60, Kemaliye’de 60, Otlukbeli’de 2, Refahiye’de 75,Üzümlü’de 10 ve Tercan’da 20 köy yolu ulaşıma kapanırken İl Özel İdaresine bağlı ekipler 8 greyder, 1 dozer, 4 bıçaklı kamyon, 5 kepçe ve 2 kar makinesi ile yol temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Meteorolji’den yapılan son değerlendirmeler
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı ile Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Elazığ, Bingöl, Bitlis ve Diyarbakır; gece saatlerinde Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege ve Akdeniz kıyıları ile iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.erzincan kar yagisi

UYARILAR
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinde Elazığ, Bingöl, Bitlis ve Diyarbakır; gece saatlerinde Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

erzincan kar fotograflari

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da muhtemel çığ tehlikesine karşı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Ülkemizin İç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN’DA YOĞUN KAR YAĞIŞI VE TİPİ NEDENİYLE ULAŞIMA KAPANAN GÜMÜŞHANE-ERZİNCAN KARAYOLU, EKİPLERİN ÇALIŞMALARI SONUCU YENİDEN AÇILDI. (ABDULLAH ASLAN/ERZİNCAN-İHA)

ERZİNCAN’DA YOĞUN KAR YAĞIŞI VE TİPİ NEDENİYLE ULAŞIMA KAPANAN GÜMÜŞHANE-ERZİNCAN KARAYOLU, EKİPLERİN ÇALIŞMALARI SONUCU YENİDEN AÇILDI. (ABDULLAH ASLAN/ERZİNCAN-İHA)

erzincan kar resimleri

SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: İç ve batı bölgelerde rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden muhtemel soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Erzincan’da okullar tatil mi? Erzincan’da okulların tatil olduğu ilçeleri haberimizden görebilirsiniz. Kar yağışının etkili olduğu Erzincan’da bazı bölgelerinde ulaşım güçlükle sağlanıyor. Valilikten yapılan açıklamaya göre 4 ilçede okullar tatil edildi. Meteoroloji’den alınan son hava durumu bilgilerini ve tatil ile ilgili açıklamaları haberimizden görebilirsiniz.

Erzincan halkı yağan karların tadını çıkarıyor. Esnaflar, mahalle sakinleri ve çocuklar hep birlikte değişik kar adamlar yapıyor. Erzincan’da yapılan farklı kar oyunları sosyal medya aracılığı ile tüm Türkiye’de gündem oldu.erzincan kar tatili

Erzincan’da okulların da tatil olmasıyla çocuklar kar topu oynamaya ve kardan adam yapmaya bolca vakit buldular. Merkezde kar oyunları oynanırken birçok köyün yolu trafiğe kapandığı için köylerde de öğrenciler oyunlarına devam etti.

Kardan değişik şekiller yapan esnaf ve çocukların bu manzaraları fotoğrafla yansıdı.

erzincan kar resimleri

Öte yandan okullarının tatil olmasından büyük memnuniyet duyan öğrenciler kar yağışının gün boyunca devam etmesi üzerine; Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın Twitter hesabını ve Erzincan Valiliğinin Facebook hesabını yoğun bir şekilde mesaj yağmuruna tutarak 07.01.2016 Perşembe günüde okullarının tatil edilmesi istediler.