Erzincan Trabzon Otobüs Saatleri ve Fiyatları

Mama Hatun Türbesi, Ergan kayak merkezi ve Munzur dağları ile popüler olan, her yıl yerli yabancı turist akınına uğrayan Erzincan; Doğu’nun en turistik şehirleri arasında bulunuyor.

Trabzon Erzincan’a en yakın şehirlerden biri olması ve son yıllarda iki şehir arasında ticari, siyasi, sosyal ve turizm yönünde artışların olması ulaşım seferlerini de olumlu yönde etkiledi. Tabii Erzincan Üniversitesinin yıllarda ciddi şekilde büyümesi, çevre illerden akın eden öğrencilerin de otobüs, minibüs, tren ve uçak seferlerindeki yoğunluğa ciddi etkisi bulunuyor. Hem Erzincan’da okuyan üniversite öğrencileri ve hem de Erzincan dışında başka şehirlerde okuyan öğrenciler için durum bu şekilde.

Doğu’nun bu turistik şehrinden Doğu Karadeniz’in yemyeşil doğası ile büyüleyen şehri Trabzon’a doğru iş ya da tatil vb. farklı amaçlarla otobüs yolculuğuna katılmayı planlıyorsanız; Erzincan-Trabzon otobüs saatleri ve fiyatları hakkında sizi kısaca bilgilendirmek istediğimiz bu yazımızı muhakkak okumanızı öneriyoruz.

Erzincan-Trabzon arası kaç saat ve kaç km?

Erzincan merkez ile Trabzon merkez arasındaki mesafenin Gümüşhane Erzincan karayolu yani D885 üzerinden 232, 8 km olduğunu söyleyebiliriz.

Bu mesafeyi kendi kişisel aracınız ile kat etmek istediğinizde yolculuğunuz yaklaşık olarak 3 saat ve 40 dakika sürer. Ancak, Erzincan otogarından kalkan otobüs firmalarından birinden bilet ayırttığınızda bu yolculuk süresi mola ve otobüsün durakladığı yerlere bağlı olarak birkaç saat dahauzayabilir.

Erzincan Trabzon arasında mesafe kilometre olarak çok görünmeyebilir. Fakat bu iki şehir arasında yol engebeli dağlardan ve virajlı yollardan geçmesi, otobüs firmaların birçok yerde yolcu indirip bindirmesi bu seyahati oldukça yavaşlatıyor. Yani km sizin gözünüzü yanıltmasın.

Erzincan- Trabzon Otobüs Bilet Fiyatları ve Saatleri

Erzincan otogarından Trabzon otogarına seyahat düzenleyen belli başlı firmaların Turay, Gülaras, Has ve Can Tunceliler Turizm olduğunu ifade edebiliriz.

İşte; Erzincan-Trabzon otobüs saatleri ve fiyatları:

Aşağıdaki saatler iklim ve yol koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen ilgili firmalardan güncel saatleri teyit ediniz.

  • Turay

Sefer saati: 02.00 Fiyat: —

  • Gülaras

Sefer saati: 04.30 Fiyat: —

  • Has

Sefer saati: 05.45 Fiyat: –

  • Turay

Sefer saati: 11.00 Fiyat:–

  • Turay

Sefer saati: 17.00 Fiyat: –

  • Can Deniz Tunceliler

Sefer saati: 18.45 Fiyat: –

Erzincan’dan Trabzon’a vardığınızda buradaki taksi, minibüs ya da otobüs servisleri yardımıyla rahatlıkla dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz.