Erzincan Refahiye Gölköy Köyü

Sıcacık bir Anadolu köyü olan Erzincan Refahiye Gölköy, tertemiz havası ve suyuyla misafirlerini karşılamayı bekliyor. Erzincan genel olarak karasal iklim özelliği göstermekte olan bir ilimizdir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Bunun yanında hayvancılık, tarımdan daha önce gelmektedir.

Refahiye Gölköy’ü içerisinde hayvancılığın ön planda olmasından dolayı et yemekleri ön plana çıkmaktadır. Gölköy halkının misafirperverliği de Anadolu’nun misafirperver yapısını çok başarılı bir şekilde yansıtmaktadır. Bunun yanında kamp kurmak isteyen gençler için de kamp yapma olanağı bulunmaktadır. Tertemiz bir hava solumak, tertemiz bir manzara eşliğinde güne uyanmak isteyen insanları Erzincan Refahiye Gölköy, kendi coğrafyasına davet etmektedir.

Erzincan Refahiye Gölköy Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Gölköy

Sizde Refahiye Gölköy Köyü‘ne ait Refahiye Gölköy Köyü resimlerini, Refahiye Gölköy Köyü fotoğraflarını, Refahiye Gölköy Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri