Erzincan Refahiye Gökseki Köyü

Erzincan iline 100 km. Refahiye’ye 30 km. uzaklıkta bir köy var. Çam ormanlarına, Dumanlı Yaylasına, soğuk su kaynaklarına komşu. Yaz ve kış turizmi olan Erzincan Refahiye Gökseki Köyü sürekli göç vermektedir. Dağlık bir araziye sahip bölge hayvancılık için oldukça uygun bir coğrafyaya sahiptir. Tarım üretiminin yapıldığı bölgede çavdar, buğday, bakliyat, ceviz, kavun ve karpuz yetiştirilir.

Refahiye Gökseki Köyü‘nde son 20 yılda hızlı yaşanan göç sebebiyle nüfus oldukça azalmıştır. Gelir kaynakları daralan köylü esas olarak hayvancılık, mandıracılıkla uğraşmakta ve bal üretmektedir.  Dut, kayısı ve üzüm üretimi yapılmaktadır. İklimi tipik olarak Doğu Anadolu karasal iklimi özellikleri göstermektedir. Refahiye Gökseki Köyü halkı Türk kültür ve göreneklerine göre yaşamını sürdürmektedir. Köyde bir adet ilköğretim bulunmaktadır. Gökseki Köyü’ne ulaşımı sağlayan yol asfalttır ve köyde elektrik ve sabit telefon bulunmaktadır.

Erzincan Refahiye Gökseki Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Gökseki Köyü

Sizde Refahiye Gökseki Köyü‘ne ait Refahiye Gökseki Köyü resimlerini, Refahiye Gökseki Köyü fotoğraflarını, Refahiye Gökseki Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri