Erzincan Refahiye Gazipınar Köyü

Sımsıcak bir köy olan Erzincan Refahiye Gazipınar Köyü, gerek mutfak kültürüyle gerekse misafirperverliğiyle insanları selamlamaktadır. Erzincan, Türkiye’de Doğu Anadolu Bölgesine bağlı; karasal iklim özelliği gösteren çeşitli tarihi olaylara konu olmuş eski bir yerleşke üzerine kurulmuş bir ildir. Karasal iklim özelliği gösterdiği için yazları sıcak ve kurak; kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Kışın sıcaklık eksi sıcaklıklara düşebilmektedir.

Refahiye Gazipınar Köyü, genel olarak sıcak insanlarıyla tanınmaktadır. Mutfak kültürü karasal iklimin yer edinmesinden pek fazla etkilenmemiştir. Gelişmiş bir yemek kültürü vardır. Genel olarak dağ ve platolar yer alır. Yemek kültüründe ise daha çok hayvancılık yer edindiği için et yemekleri meşhurdur. Gelip görmek ve et yemeklerinden tatmak için bile gezilmesi gereken bir köydür Erzincan Refahiye Gazipınar Köyü.

Erzincan Refahiye  Gazipınar Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Gazipınar Köyü

Sizde Refahiye Gazipınar Köyü‘ne ait Refahiye Gazipınar Köyü resimlerini, Refahiye Gazipınar Köyü fotoğraflarını, Refahiye Gazipınar Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri