Erzincan Refahiye Çamlımülk Köyü

Erzincan Refahiye Çamlımülk Köyü‘nün Şadılı Aşiretine bağlı Abbas Ağa ve akrabaları tarafından kurulduğu sanılmaktadır. Ormanın içerisine koşullanmış olan Refahiye Çamlımülk Köyü, ilçe merkeze 33 kilometrelik bir mesafede olup, köyde 25 hane bulunmaktadır. Abbas Ağa’nın mezarı da köyün yakınlarındadır. Çamlımülk Köyü‘nün Karyatağı, Körismail ve Yanıklar adı verilen üç tane mezrası vardır. Etrafı ormanlık olduğu için odunculuk önemli bir geçim kaynağı olmuştur. Aynı zamanda hayvancılıkla ve tarımla da uğraşırlar.

Refahiye Çamlımülk Köyü’nde en fazla ulaşım sorunundan, olumsuz hava şartlarından ve teknolojik yetersizliklerden yakınılır. Köyde faal olmayan bir okul ve sağlık ocağı bulunmaktadır. Televizyon, internet, telefon, elektrik gibi imkanların bulunduğu Erzincan Refahiye Çamlımülk Köyü’nde sağlık hizmeti almak ve alışveriş yapmak için halk ilçeye gitmektedir.

Erzincan Refahiye Çamlımülk Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Çamlımülk Köyü

Sizde Refahiye Çamlımülk Köyü‘ne ait Refahiye Çamlımülk Köyü resimlerini, Refahiye Çamlımülk Köyü fotoğraflarını, Refahiye Çamlımülk Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri