Erzincan Refahiye Çamdibi Köyü

İlçe merkezine sadece 6 kilometre uzaklıkta bulunan ve vadiye kurulan Erzincan Refahiye Çamdibi Köyü’nde yapılan nüfus sayımına göre 246 kişi yaşamaktadır. Refahiye Çamdibi Köyü’nün ilk sahiplerinin Orta Asya’dan geldiği ve ilk önce buraya Belensor ismini verdikleri bilinmektedir. Belensor halkının neden buraya yerleştikleri tam olarak bilinmemektedir. Ama bundan yaklaşık 150 yıl önce Refahiye Çamdibi Köyü’ne yerleştikleri sanılmaktadır.

Çamdibi Köyü mera yapımına uygun geniş otlaklara sahip bu nedenle de tarım ve hayvancılığa elverişli bir yerdir. Köyün etrafını saran çam ağaçlarından dolayı ismi değişerek Çamdibi şeklini almıştır. Erzincan Refahiye Çamdibi Köyü daha sonra farklı bölgelerden de göç almıştır. Köy yakınlarında tarihi bir kilise ve kalıntılar bulunur. Oldukça gelişmiş olan köyde faal bir okul bulunmakta olup, elektrik, internet, televizyon gibi imkanlar da vardır.

Erzincan Refahiye Çamdibi Köyü Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Çamdibi Köyü

Sizde Refahiye Çamdibi Köyü‘ne ait Refahiye Çamdibi Köyü resimlerini, Refahiye Çamdibi Köyü fotoğraflarını, Refahiye Çamdibi Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri