Erzincan Refahiye Altköy Köyü (Altkendi)

Erzincan Refahiye Altköy Köyü namı diğer Altkendi Köyü. 400 yıllık bir tarihe sahip olan köyün kurucuları orta Asya’dan göç edenler ve Harput’tan gelenlerdir. Köyün eski ismi Altkendi olarak bilinmektedir. Soy ismi kanunundan sonra Altköy olarak ismi değiştirilmiş olan köye bu zaman diliminden sonra Göbütoğulları, Ekkecioğulları, Kökoğulları, Sarıoğulları, Şelteoğulları, Mollaoğulları son olarak Konya taraflarından Şehoğulları yerleşmiştir.

Kalabalık bir hane çoğunluğuna sahip olduklarını söyleyen Refahiye Altköy Köyü muhtarı, yazın 100, kışın ise 40 hane ortalamalarının olduğunu belirtiyor. Erzincan Refahiye Altköy Köyü (Altkendi) geçim kaynakları arasında diğer köyler gibi hayvancılık ve tarım var. Güzel manzarası ve alabildiğine yeşil alanı ile büyüleyici bir köy. Bu köy ilçeye 9 km uzaklıktadır Erzincan’a ise uzaklığı 80 kilometredir.

Erzincan Refahiye Altköy Köyü (Altkendi) Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Altköy Köyü (Altkendi)

Sizde Refahiye Altköy Köyü (Altkendi)‘ne ait Refahiye Altköy Köyü resimlerini, Refahiye Altköy Köyü fotoğraflarını, Refahiye Altköy Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri