Erzincan Refahiye Akçiğdem Köyü (Horon)

Erzincan Refahiye Akçiğdem Köyü (Horon) ismini yakınlarında bulunan ‘çiğdemli’den almıştır. Anadolu’da olan bu kavramı bilmeyen yoktur. Refahiye Akçiğdem Köyü kurucularının Anadolu’dan geldiği söyleniyor buna karşın Akçiğdem Köyü muhtarı bu konu hakkında detaylı bir açıklamada bulunmuyor.

Refahiye Akçiğdem Köyü’nde halk diğer köylerde olduğu gibi geçimini tarım ve hayvancılık ile sağlıyor. Köyün önemli bir özelliğide yaz kış hane sayısının değişmesi. Yazın 27 hane olan Akçiğdem Köyü , kışın 20 hane olmaktadır. Köyün diğer sakinleri ise ilçe merkezine gitmektedir.

Refahiye Akçiğdem Köyü‘nün (Horon) ilçe merkezine uzaklığı 8 kilometredir. Köyde yol, su, elektrik sorunları bulunmamaktadır. Köyde jandarma karakolu yoktu. Akçiğdem Köyü fotoğrafları kartpostallık görüntüler oluşturmaktadır.

Erzincan Refahiye Akçiğdem Köyü (Horon) Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Akçiğdem Köyü (Horon)

Sizde Refahiye Akçiğdem Köyü (Horon)‘ne ait Refahiye Akçiğdem Köyü resimlerini, Refahiye Akçiğdem Köyü fotoğraflarını, Refahiye Akçiğdem Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri