Erzincan Refahiye Akbağ Köyü (Gezge)

Erzincan Refahiye‘nin iki farklı ismi olan köylerinden biridir. Refahiye Akbağ Köyü (Gezge) muhtarı hakkında bilgilendirme yapamıyoruz. Bu köyde ilk yerleşimin Sivas’ın zara ilçesine bağlı olan Meryemhane Köyü’nden geldikleri söylenmektedir. Başka köylerden de bu yerleşime katkıda bulunanlar olmuştur.

Akbağ Köyü‘nün giriş yolunda Hoşirik denen çeşitli faydaları olan bir su bulunuyor. Refahiye Gezge Köyü halkı geçimini tarımdan sağlıyor. Akbağ Köy fotoğrafları birbirinden güzel manzaralar ile taçlandırılmıştır. Köyün bilinmekte olan hane sayısı beştir. Hayvancılığı da ikinci bir iş olarak yapan bu nadide köyün yani Akbağ ‘Gezge’ Köyü‘nün bir derneği yoktur. İlçe merkezine on beş kilometre uzaklıkta bulunan köy yaz ve kış aylarında hane sayısında değişiklik göstermemektedir. Güzel havası ve yeşili ile görülesi yerler arasındadır. Sadece ulaşım problemleri bulunmaktadır.

Erzincan Refahiye Akbağ Köyü (Gezge) Posta Kodu: 24300

Erzincan Refahiye Akbağ Köyü (Gezge)

Sizde Refahiye Akbağ Köyü (Gezge)‘ne ait Refahiye Akbağ Köyü resimlerini, Refahiye Akbağ Köyü fotoğraflarını, Refahiye Akbağ Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri