Erzincan Merkez Resimleri

Doğu Anadolu’nun turizm açısından en gelişmiş şehirleri arasında bulunan Erzincan; her yıl yerli ve yabancı turist akınına uğramaya devam ediyor. Otlukbeli gölü, Girlevik Şelalesi, Kadıgölü gibi eşsiz doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bu şehrimize ait en güzel Erzincan merkez resimleri görüntülemek adına; bu yazımızı şiddetle okumanızı öneriyoruz.

Erzincan Merkez Resimleri’ni görüntüleyerek; Erzincan geziniz öncesinde bu şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler hakkında fikir sahibi olabilir; keyifli bir yolculuğa koyulabilirsiniz.

Erzincan Merkez Resimleri

 

Doğu Anadolu’nun en popüler şehirleri arasında kabul edilen Erzincan merkeze hava yolundan ya da karayolundan da ulaşım oldukça kolaydır.

Erzincan Havalimanı’ndan kalkan minibüs, taksi aracılığıyla Erzincan merkeze oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Erzincan Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafenin ise 9 km olduğunu ifade edebiliriz. Erzincan merkezden Erzincan Havalimanı’na ulaştığınızda Sun Express, Anadolu Jet, Türk Hava Yolları, Onur Air, Pegasus Havayolları gibi farklı havayolları aracılığıyla dilediğiniz şehre kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Erzincan Gezilecek Yerler

Gerek Erzincan merkezde gerekse merkeze yakın bir mesafede bulunan alanlarda birden çok gezilecek yerin olduğunu söyleyebiliriz.

Erzincan’a kadar gitmişken; aşağıdaki adreslere uğramadan kesinlikle seyahatinizi sonlandırmamanızı öneriyoruz.

İşte; Erzincan Gezilecek Yerler Listemiz:

·        Erzincan Girlevik Şelalesi

Sevdiklerinizle birlikte harika bir zaman dilimi geçirebileceğiniz; hep birlikte piknik yapabileceğiniz Girlevik Şelalesi; doğaüstü görünümü ile de görenleri kendine hayran bırakıyor.

Şelale şırıltılarının eşliğinde sevgilinizle ya da eşinizle birlikte doğa yürüyüşüne çıkabilir; şelale yakınlarında bulunan alabalık lokantalarından birinde ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikte harika bir ziyafet çekebilirsiniz.

·        Erzincan Otlukbeli Gölü

Erzincan’ın en güzel ilçelerinden biri olan Otlukbeli sınırlarında yer alan Otlukbeli Gölü; ilçe merkezine yalnızca 6 kilometre gibi kısa bir uzaklıkta bulunuyor.

Doğal sit alanı olarak kabul edilen Otlukbeli Gölü; aynı zamanda halk tarafından mesire alanı yani piknik yeri olarak da kullanılıyor.

Erzincan Melikgazi türbesi, Altıntepe Ören Yeri, Kemah Kalesi, Ekşisu kaplıcası, Köroğlu mağarası, Beytahtı mesire yeri; Erzincan gezilecek yerler listemizde bulunan diğer önemli adresler…

Erzican’a doğru keyifli bir seyahate çıkmadan önce Erzincan merkez resimlerine göz atmayı unutmayın!