Erzincan Kemaliye Şenlikleri

Erzincan deyince ilk akla doğa sporları geliyor. Bu konuda en etkili noktalardan biri de Kemaliye yani Eğin. Erzincan’ın efsane valisi Recep Yazıcıoğlu’nun büyük emek gösterdiği Kemaliye ilçesi ülkemizin en güzel doğallığını bozmamış nadide şehirlerden biri olması ve aynı zamanda son yıllarda yapılan doğa sporları şenlikleri ile oldukça popüler hale geldi.

Kemaliye’de “Wingsuit” adı verilen yani diğer bir adı ile yarasa atlayışlarının yapıldığı bölgeye “Cennete Açılan Kapı” deniyor. Tabii bu atlayışı yapmak öyle göründüğü kadar kolay değil. Oldukça yüksek sarp bir kayalıklar bulunuyor. Atlayışların gerçekleşmesi için 23 günde dağcıların yoğun ve gayretli çalışmaları neticesinde Via Ferrata parkuru kuruldu. 470 metre yüksekliğindeki bu parkurun tamamlanması için dağcılar yaklaşık 4 ton demir malzeme taşıdılar.

Bu parkurda spor severler 470 metre tırmandıktan sonra, en tepeden aşağıya atlayışlar gerçekleştirecek. Bu atlayışlara hepinizin bileceği üzere Base Jump” yada “Wingsuit” diyoruz.

Türkiye’de Tek

Türkiye’de bazen vinç ile sosyal alanlarda amatör olarak karışınıza çıkabilecek olan bu atlayışların bir benzerlerini görebilirsiniz. Ülkemizde profesyonel olarak çok yaygın olmayan bu spor türü, son yıllarda adrenalin seven sporcuların dikkatini çekmeye başladı. Özellikle yurt dışından gelen katılımcılar bu heyecanı yaşamak için binlerce kilometre yol katediyor. Bu bakımdan Kemaliye kıymetini bilmemiz gereken oldukça önemli bir özelliğe sahip doğal güzelliklerden biri diyebiliriz. Evet Cennete Açılan Kapı olarak adlandırılan bu mekan Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğine sahip.

 

Kemaliye Eğin Fotoğrafları

Kemaliye Festivali’nde Neler Olacak?

Dünyanın en ilgi çekici ve adrenalin kanyonlarından biri olan Erzincan Kemaliye Karanlık Kanyon‘da Base Jump etkinliği yanında çeşitli uçuş gösterileri, bisiklet yarışları, sportif kaya tırmanışı, akarsu sporları kano ve rafting, göl sporları su kayağı, kürek, dağ bisikleti, trekking gibi doğa sporları etkinlikleri de olacak.

Eğin Festivali

Doğa sporlarının yanında çeşitli kültür sanat etkinlikleri, özgün Kemaliye oyunları gösterileri ve çeşitli sanatçılar eşliğinde konserler yer alacak.

Eğin Şenlikleri

2018 Kemaliye Şenliği Ne Zaman?

Yerli ve yabancı birçok katılımcının heyecanla beklediği geleneksel Kemaliye Şenlikleri her yıl Haziran ayında düzenleniyor. 2018 yılında yine Haziran ayının son günlerinde düzenlenmesi planlanan etkinlerin net tarihini sayfamızdan yayınlayacağız.

Kemaliye Eğin Base Jump

http://www.kadinsunum.com/
http://www.modapanosu.com/
http://turbanlikadin.com/
http://www.teknocity.net/
http://www.evlilikajandam.com/
http://www.gelecegihayalet.com/
http://kadindiyetuzmani.com/
http://www.kadinportal.org/
http://www.rajulkozmetik.com/