Erzincan Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü

Erzincan ili, Çayırlı ilçesinin en verimli topraklarına sahip, ilçenin yanı başında kurulu küçük bir köy Erzincan Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü.  Erzincan’a 119 km, Çayırlı’ya 6 km mesafededir. Yukarı Çamurdere Köyü‘nün yolları tamamen asfalttır. Denizden yüksekliği nispeten düşük olduğu için (1500 metre) diğer yerlere göre daha ılıman bir iklimi vardır. Köyde şekerpancarı, fasulye, buğday, arpa gibi ürünler yetiştirilmektedir. Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü‘nün asıl geçim kaynağı hayvancılıktır.

Bereketli topraklara sahip olmasına rağmen köy nüfusu her geçen gün azalmaktadır. 2012 nüfus kayıtlarına göre Yukarı Çamurdere Köyü‘nde 31 kadın, 35 erkek olmak üzere toplam 66 kişi yaşamaktadır. Yukarı Çamurdere Köyü‘nün sağlık ocağı yoktur. Okul olmasına rağmen öğrenci sayısı az olduğu için taşımalı eğitim yapılmaktadır. Geçmişte deprem ve sel felaketlerinin etkisi altında kalan köy bugün bazı altyapı eksiklikleri çekmektedir.

Erzincan Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü

Sizde Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü‘ne ait Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü resimlerini, Çayırlı Yukarı Çamurdere Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Yukarı Çamurdere videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri