Erzincan Çayırlı Yaylalar Köyü

Yaylalar Köyü, Erzincan’ın Çayırlı ilçesine bağlı bir köydür. 2012 yılında toplam nüfusu 48’dir. Köyde 24 kadın 24 erkek yaşamaktadır. Erzincan Çayırlı Yaylalar Köyü’nde sağlık ocağı yoktur. Köyün okulu olmasına rağmen taşımalı eğitim yapılmaktadır. Kanalizasyon ve ulaşım sıkıntıları vardır. Yaylalar Köyü geçmişte deprem ve sel felaketlerinden büyük zararlar görmüş, yaşamıştır. Sağlık hizmeti için şehre gidiliyor. Çayırlı Yaylalar Köyü‘nün Erzincan’a uzaklığı 143km ‘dir. Köyün denizden yüksekliği 1930 metredir. Çayırlı ya uzaklığı ise 30 km’dir.

Erzincan Çayırlı Yaylalar Köyü‘nün başlıca geçim kaynağı hayvancılıktır. Köyde kışlar çok sert geçer. Kar yağınca yollar uzun süre kapalı kalır. Yaylalar Köyü’nün şehirle olan irtibatı kar kalkana kadar kesilir. Ama kar kalkıp bahar gelince meralar bayram yeri gibi rengârenk çiçeklerle kaplanır.

Erzincan Çayırlı Yaylalar Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Yaylalar Köyü

Sizde Çayırlı Yaylalar Köyü‘ne ait Çayırlı Yaylalar Köyü resimlerini, Çayırlı Yaylalar Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Yaylalar Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri