Erzincan Çayırlı Yaylakent Köyü

Erzincan ili Çayırlı ilçesine bağlı gelenin bir daha gelmek istediği,  güzel insanlarının güler yüzünü asla unutamadığı halis bir Anadolu köyü Erzincan Çayırlı Yaylakent Köyü. Yaylakent Köyü Erzincan’a 137 km Çayırlı’ya 24 km uzaklıktadır. Köyün denizden yüksekliği 1780 metre olmasına rağmen başta fasulye ve pancar gibi ürünler de yetiştirilmektedir. Çayırlı Yaylakent Köyü’nün yanından geçen ırmak az da olsa sulu tarıma olanak sağlamaktadır.

Köy halkının başlıca geçim kaynağı hayvancılıktır. Çayırlı Yaylakent Köyü‘nün sağlık ocağı ve ilköğretim okulu vardır. Ayrıca köyde jandarma karakolu da bulunmaktadır. Kışlar ne kadar sert geçse de köyün şehirle bağlantısı kısa süre de açılmaktadır. Çayırlı ilçesinin yüksek nüfuslu birkaç köyünden biridir. Yakın köyler; Yaylalar Köyü, Eşmepınar Köyü, Doğanyuva Köyü, Başköy ve Sarıgüney köyleridir.

Erzincan Çayırlı Yaylakent Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Yaylakent Köyü

Sizde Çayırlı Yaylakent Köyü‘ne ait Çayırlı Yaylakent Köyü resimlerini, Çayırlı Yaylakent Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Yaylakent Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri