Erzincan Çayırlı Tosunlar Köyü (Şefkar)

Çayırlı ilçesinin nüfusu en az olan köyü Tosunlar (Şefkar) Köyü‘dür. 2012 Nüfus kayıtlarına göre köyde sadece 5 kişi yaşamaktadır.  1985 de 90 kişi yaşayan köy sürekli göç vermiştir. Denizden yüksekliği 2020 metre olan köyde yaşam koşulları çok zor olduğu için insanlar büyük şehirlere ve yurtdışına göçmüştür. Kısa yazında yeryüzünün cenneti gibi olan Erzincan Çayırlı Tosunlar Köyü (Şefkar) ve çevresi kış aylarında tam bir mahrumiyet bölgesidir. İnsanlar kış gelmeden erzaklarını ve hayvanlarının yiyeceklerini hazırlayıp kar kapatınca dünya ile irtibatlarını kesiyorlar. Bu koşullarda yaşamaya devam etmek yürekli ve sabırlı insanların yapabileceği şeydir.

Çayırlı Tosunlar Köyü‘nün yazın mutlaka görülmesi gereken bir doğası vardır. Bölgeye has bitki türleri ve yaban hayvanları başka yerde görülemeyecek manzaralar sunar.

Erzincan Çayırlı Tosunlar Köyü (Şefkar) Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Tosunlar Köyü (Şefkar)

Sizde Çayırlı Tosunlar (Şefkar) Köyü‘ne ait Çayırlı Tosunlar Köyü (Şefkar) resimlerini, Çayırlı Tosunlar Köyü (Şefkar) fotoğraflarını, Çayırlı Tosunlar Köyü (Şefkar) videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri