Erzincan Çayırlı Sırataş Köyü

Erzincan iline bağlı olan Çayırlı ilçesi sınırları içerisinde pek çok köy bulunmaktadır. Bu köylerden biri ilçenin kuzey batısında bulunan Sırataş köyü’dür. Erzincan Çayırlı Sırataş Köyü’nün il merkezine uzaklığı 120 km iken ilçe merkezine uzaklığı 7 km olarak hesaplanmıştır. Köy yolu asfalt olmakla birlikte Harmantepe ve Bozağa köylerine sınırı bulunmaktadır. Sırataş Köyü‘nde ikamet eden nüfusa göz atacak olursak 2012 de yapılan nüfus sayımına göre 67 kadın 56 erkek bulunmaktadır. Köy içinde okul binası bulunmakta ama öğrenci azlığından dolayı kapalı olmasından dolayı taşımalı eğitim yapılmaktadır.

Çayırlı Sırataş Köyü içindeki evler genel olarak taş evlerdir. İklim özelliklerine göz atacak olursak yazlar sıcak ve kurak kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Köy halkı geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Tarımda şeker pancarı, arpa, buğday ekimi sağlanırken hayvancılıkta küçük baş ve büyük baş hayvan besiciliği yaygın halde bulunmaktadır.

Erzincan Çayırlı Sırataş Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Sırataş Köyü

Sizde Çayırlı Sırataş Köyü‘ne ait Çayırlı Sırataş Köyü resimlerini, Çayırlı Sırataş Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Sırataş Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri