Erzincan Çayırlı Saygılı Köyü

Çayırlı, Erzincan’ın ilçelerinden biridir. İlçe sınırları içinde doğu da yer alan Çayırlı Saygılı Köyü il merkezine 120 km, ilçe merkezine 7 km’dir. Köyün yolu stabilize olmakla birlikle Aşağı Çamurdere, Gelinpınar, Çaykent köylerine sınırı bulunmaktadır. Köyde ikamet eden insan sayısı 2012 nüfus sayımında 43 bayan 36 erkek olarak saptanmıştır.

Erzincan Çayırlı Saygılı Köyü içinde ki evler taş evlerden ibarettir. İklim özelliklerine bakacak olursak yazlar sıcak ve kurak kışlar soğuk ve yağışlı olduğu bilinmektedir. Saygılı Köyü halkı geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamakta tarımda arpa, buğday ve şekerpancarı ekimi yaparken hayvancılıkta küçük baş ve büyük baş hayvan besiciliği yapılmaktadır. Köy içinde elektrik, su ve telefon bağlantıları bulunmaktadır. Çayırlı Saygılı Köyü içinde okul binası bulunmakta ama faal durumda değildir.

Erzincan Çayırlı Saygılı Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Saygılı Köyü

Sizde Çayırlı Saygılı Köyü‘ne ait Çayırlı Saygılı Köyü resimlerini, Çayırlı Saygılı Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Saygılı videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri