Erzincan Çayırlı Sarıgüney Köyü

Erzincan iline bağlı olan Çayırlı ilçesi sınırları içinde pek çok köy vardır. Bu köylerden biri olan Sarıgüney Köyü ilçenin kuzey batısında yer almaktadır. İl merkezine uzaklığı 140 km iken ilçe merkezine uzaklığı 27 km’dir. Erzincan Çayırlı Sarıgüney Köyü yolunun bir kısmı asfalt olmakla birlikte bir kısmı da stabilizedir. 2012 de yapılan nüfus sayımında köyde 46 kadın 47 erkek ikamet etmektedir.

Köy içinde bulunan evlerin yarısı yığma diğer yarısı ise betonarmedir. Çayırlı Sarıgüney Köyü‘nde hissedilen iklim ise kışlar soğuk ve yağışlı yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Kış aylarında kar yağışı görülmektedir. Köyde geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık daha yaygındır. Tarımda arpa ve buğday ekimi sağlanırken hayvancılıkta küçük baş hayvancılık daha yaygındır. Erzincan Çayırlı Sarıgüney Köyü içinde elektrik, su ve telefon bağlantısı bulunmaktadır.

Erzincan Çayırlı Sarıgüney Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Sarıgüney Köyü

Sizde Çayırlı Sarıgüney Köyü‘ne ait Çayırlı Sarıgüney Köyü resimlerini, Çayırlı Sarıgüney Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Sarıgüney Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri