Erzincan Çayırlı Saraycık Köyü

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı’nın kendi sınırları içinde birçok köy bulunmaktadır. Bu köylerden biri olan Erzincan Çayırlı Saraycık Köyü ilçenin batısında yer almaktadır. İl merkezine uzaklığı 118 km iken ilçe merkezine uzaklığı 5 km’dir. Çayırlı Saraycık Köyü yolu stabilize şeklinde olup Aşağı Çamurdere, Gelinpınar, Toprakkale ve Yukarı Kartallı köylerine sınırı bulunmaktadır. Saraycık Köyü nüfusu ise 2012 de yapılan nüfus sayımına göre 21 kadın ve 20 erkek ikamet etmektedir.

Erzincan Çayırlı Saraycık Köyü içinde okul binası bulunmakta ama öğrenci olmadığında faal durumda değildir. Köy içinde ki evler ekseriyetle yığma binalardan oluştuğu bilinmektedir. Saraycık Köyü içinde kendini gösteren iklim özellikleri ise yazlar sıcak ve kurak kışlar soğuk ve yağışlıdır. Köy halkı geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Tarımda şekerpancarı, fasulye, buğday, arpa ekimi yaparken, hayvancılıkta küçük baş ve büyük baş hayvancılık yaygındır.

Erzincan Çayırlı Saraycık Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Saraycık Köyü

Sizde Çayırlı Saraycık Köyü‘ne ait Çayırlı Saraycık Köyü resimlerini, Çayırlı Saraycık Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Saraycık Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri