Erzincan Çayırlı Pınarlı Köyü (Tolostan)

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı’nın kendi sınırları içinde birçok köy bulunmaktadır. İlçenin güney batısında bulunan Erzincan Çayırlı Pınarlı Köyü’nün il merkezine uzaklığı 120 km iken ilçe merkezine uzaklığı 7 km’dir. Pınarlı Köyü yolu stabilize halde bulunmakta ve Toprakkale, Tosunlar, Yukarı Kartallı köylerine sınırı bulunmaktadır. 2012 nüfus sayımında 9 kadın 10 erkeğin köy içinde ikamet ettiği saptanmıştır. Evlerin oluşumunda ekseriyetle yığma binalarda göze çarpmaktadır.

Çayırlı Pınarlı Köyü‘nde okul binası bulunmakta ama öğrenci olmadığı için faal durumda değildir. Köyde yaşanan iklim de yazlar sıcak ve kurak kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Pınarlı Köyü halkı geçim kaynağını tarım ve hayvancılıkla uğraşarak sağlamaktadır. Tarım da arpa ve buğday ekimi yapılırken, hayvancılıkta büyük baş ve küçük baş hayvancılık ile uğraşılmaktadır.

Erzincan Çayırlı Pınarlı Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Pınarlı Köyü (Tolostan)

Sizde Çayırlı Pınarlı (Tolostan) Köyü‘ne ait Çayırlı Pınarlı Köyü resimlerini, Çayırlı Pınarlı Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Pınarlı videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri