Erzincan Çayırlı Paşayurdu Köyü

Çayırlı ilçesinin en küçük köylerinden biri olan Erzincan Çayırlı Paşayurdu Köyü aynı zamanda rakımı en yüksek köylerdendir. Denizden yüksekliği 2065 olan köy Erzincan’a 134 km. Çayırlı’ya 11 km. mesafededir. 1985 de 186 olan nüfus 2012 deki kayıtlara göre 16’ya düşmüştür. Köy nüfusu yaz kış aynıdır. Çayırlı Paşayurdu Köyü halkının geçim kaynağı hayvancılıktır.  Tarihi çok eskilere dayanan köy günümüzde çok sessizleşmiştir.

Paşayurdu Köyü halkı özellikle küçükbaş hayvancılıkla geçinmektedir. Baharda yemyeşil otlarla türlü türlü çiçeklerle donanan yaylalar kıştan çıkan hayvanlar için büyük bir keyif ve lezzet kaynağıdırlar. Erzincan Çayırlı Paşayurdu Köyü‘nde sağlık ocağı ve okul bulunmamaktadır.  Her ne kadar geçim derdi ile gençler köyü terk etseler de yaşlılar bu güzel doğaya sahip köyü terk etmemekte ısrarlılar.

Erzincan Çayırlı Paşayurdu Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Paşayurdu Köyü

Sizde Çayırlı Paşayurdu Köyü‘ne ait Çayırlı Paşayurdu Köyü resimlerini, Çayırlı Paşayurdu Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Paşayurdu Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri