Erzincan Çayırlı Ortaçat Köyü

Erzincan’ın iline bağlı olan Çayırlı ilçesi sınırlarında birçok köy bulunmaktadır. Bu köylerden biri olan Erzincan Çayırlı Ortaçat Köyü ilçenin kuzey doğusunda yer almaktadır. Çayırlı Ortaçat Köyü’nün il merkezine uzaklığı 131 km iken ilçe merkezine uzaklığı 18 km’dir. Köy yolu stabilize şeklinde olur Mirzeoğlu, Çataksu, Sırataş köylerine sınırı bulunmaktadır. 2012 de yapılan nüfus sayımında köyde 5 kadın 8 erkek ikamet etmektedir. Köy içinde ki taş evler bulunmaktadır.

Ortaçat Köyü‘nde elektrik, su ve telefon bağlantısı mevcut olmakla birlikte okul binası da bulunmaktadır. Ama öğrenci olmadığı için okul kapalı durumdadır. İkliminden söz etmek gerekirse kışlar soğuk ve yağışlı yazlar ise sıcak ve kuraktır. Köy geçim kaynağını tarım ve hayvancılıkla uğraşarak sağlamaktadır. Tarımda buğday ve arpa ekilirken hayvancılıkta küçükbaş ve büyük baş hayvan besiciliği yapılmaktadır.

Erzincan Çayırlı Ortaçat Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Ortaçat Köyü

Sizde Çayırlı Ortaçat Köyü‘ne ait Çayırlı Ortaçat Köyü resimlerini, Çayırlı Ortaçat Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Ortaçat videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri