Erzincan Çayırlı Oğultaşı Köyü (Şevkar)

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı sınırlarında birçok köy bulunduğu bilinmektedir. Bu köylerden biri olan Oğultaşı Köyü ilçenin güneyinde yer alırken il merkezine uzaklığı 129 km, ilçe merkezine uzaklığı 16 km’dir. 2012 nüfus sayımına göre Erzincan Çayırlı Oğultaşı Köyü nüfusu 6 kadın ve 4 erkekten oluşur.

Köy içinde okul binası bulunmakta fakat öğrenci olmadığı için kapalıdır. Evlerin genel yapısı taş evlerden ibarettir. Oğultaşı Köyü yolu stabilize olup Çayönü, Tosunlar ve Toprakkale köylerine sınırı bulunmaktadır. Sert karasal iklim hâkimdir. Kışlar soğuk ve yağışlı yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Köy içinde elektrik, su ve telefon bağlantıları bulunmaktadır. Geçimlerini çoğunlukla hayvancılık sağlayan Erzincan Çayırlı Oğultaşı Köyü halkı, hayvancılıkta küçükbaş hayvancılıkla uğraşmaktadır.

Erzincan Çayırlı Oğultaşı Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Oğultaşı Köyü (Şevkar)

Sizde Çayırlı Oğultaşı Köyü Köyü‘ne ait Çayırlı Oğultaşı Köyü (Şevkar) resimlerini, Çayırlı Oğultaşı Köyü (Şevkar) fotoğraflarını, Çayırlı Oğultaşı Köyü (Şevkar) videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri