Erzincan Çayırlı Mirzeoğlu Köyü

Erzincan iline bağlı ilçelerden biri de Çayırlı ilçesidir. İlçeye bağlı birçok köy bulunmaktadır. İlçenin Kuzey doğusunda yer alan Erzincan Çayırlı Mirzeoğlu Köyü’nün il merkezine uzaklığı 137 km iken ilçe merkezine uzaklığı ise 24 km’dir. Mirzeoğlu Köyü nüfusunun değişkenlik gösterdiği görülmektedir. Köyde nüfus 34 kişiyken yaz aylarında 2 katına çıktığı görülmüştür. Çayırlı Mirzeoğlu Köyü‘nün elektrik, su ve telefon bağlantıları bulunmaktadır.

Bu yörede genel olarak evlerin taş evlerden oluştuğu bilinmektedir. İklimi ise yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Çayırlı Mirzeoğlu Köyü içinde okul binası bulunmakta ama öğrenci olmadığı için faal halde değildir. Geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık kullanılmaktadır. Tarımda arpa ve buğday ekimi sağlanırken hayvancılıkta küçük baş ve büyük baş hayvan besiciliği yapılmaktadır.

Erzincan Çayırlı Mirzeoğlu Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Mirzeoğlu Köyü

Sizde Çayırlı Mirzeoğlu Köyü‘ne ait Çayırlı Mirzeoğlu Köyü resimlerini, Çayırlı Mirzeoğlu Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Mirzeoğlu videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri