Erzincan Çayırlı Mazlumağa Köyü

Erzincan’ın Çayırlı ilçesine bağlı pek çok köy bulunmaktadır. Bu köylerden biri olan Erzincan Çayırlı Mazlumağa Köyü ilçenin doğusundadır ve il merkezine olan uzaklığı 131 km ilçe merkezine olan uzaklığı ise 18 km’dir. Mazlumağa Köyü yolu stabilize olup Aşağı Kartallı ve Akyurt köylerine sınırı bulunmaktadır.

Sert karasal iklim mevcuttur, Aralık ve Mayıs aylarında kar yağışı görülmekte kışlar soğuk ve yağışlı yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. 2012 yılında yapılan nüfus sayımına göre Çayırlı Mazlumağa Köyü‘nde 6 kadın 7 erkek ikamet etmektedir. Elektrik, su ve telefon bağlantıları olduğu için kullanılmakta ama köy içinde okul bulunmamaktadır. Evlerin genel yapısına bakacak olursak taş evlerden oluştuğu görülmektedir. Geçim kaynağı olarak hayvancılık ve tarım yapılmaktadır. Tarımda arpa ve buğday ekimi sağlanırken hayvancılıkta büyük ve küçükbaş hayvan besiciliği yapılmaktadır.

Erzincan Çayırlı Mazlumağa Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Mazlumağa Köyü

Sizde Çayırlı Mazlumağa Köyü‘ne ait Çayırlı Mazlumağa Köyü resimlerini, Çayırlı Mazlumağa Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Mazlumağa Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri