Erzincan Çayırlı Göller Köyü

Göller Köyü, Erzincan’ın Çayırlı ilçesinin şirin bir köyüdür. Erzincan merkezden yaklaşık 120 km uzaklıktadır. Çevresinde mesire yerleri, güzel ve küçük bir göl vardır. Yaylaları hayvancılık ve arıcılık için çok uygundur.

Erzincan Çayırlı Göller Köyü‘nde kışlar sert geçer; yaz mevsimi de kısadır. Çayırlı Göller Köyü tarihi çok eskilere dayanır. Zaman zaman toprak altında tarihi eserlere rastlanmaktadır. Nüfus oldukça az olan köyün (2012 kayırlarına göre 40) en önemli geçim kaynağı üzümdür. Çok lezzetli siyah üzümler yetiştirilir bu şirin Göller Köyü‘nde. Dağın yamacına yaslanmış bu köy her ne kadar göç verse de hala bu topraklara sıkıca sarılmış insanların yaşadığı ve yaşatmaya çalıştığı, gidenin tekrar dönmek istediği bir yer. Soğuk sularından içen hoş kokulu üzüm ve kayısılarından tadanların kolay kolay unutamayacağı bir yer Çayırlı Göller Köyü.

Erzincan Çayırlı Göller Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Göller Köyü

Sizde Çayırlı Göller Köyü‘ne ait Çayırlı Göller Köyü resimlerini, Çayırlı Göller Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Göller Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri