Erzincan Çayırlı Esendoruk Köyü

Esendoruk Köyü, Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde yer almaktadır. Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Çayırlı Esendoruk Köyü ilçe merkezine 34 km,  şehir merkezine ise 147 km mesafede, rakımı 2000 m’dir. İlçe merkezine ulaşım stabilize yol ile sağlanırken ve şehir merkezine ulaşım asfalt yol ile sağlanmaktadır. Esendoruk Köyü’nde 8 hane bulunuyor.

Köyde aktif bir sağlık ocağı ve ptt şubesi bulunmuyor. Sağlık hizmetleri için ilçeye gidiliyor. Ayrıca ilkokul olduğu halde aktif olmadığı için taşımalı eğitim yapılıyor. Bunun yanı sıra telefon hatlarında herhangi bir çekim sorunu yaşanmıyor. Ayrıca köyde tuvaleti konut içinde olmayan hane bulunmuyor. Çayırlı Esendoruk Köyü‘nde 2012 yılı nüfus verilerine göre 8 erkek ve 10 kadın olmak üzere toplam 18 kişi yaşamaktadır.

Köy halkı geçimini tarım ve hayvancılık yaparak sağlıyor. Esendoruk Köyü sakinleri kışın ısınmak için odun, kömür ve tezek yakıyorlar. Köy sakinleri çöplerini evlerinin yakınına döküyor. Ayrıca köy diğer şehirlere göç vermekte. Köyün yaşadığı en önemli sorun yol ve ulaşım sorunu.

Erzincan Çayırlı Esendoruk Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Esendoruk Köyü

Sizde Çayırlı Esendoruk Köyü‘ne ait Çayırlı Esendoruk Köyü resimlerini, Çayırlı Esendoruk Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Esendoruk Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri