Erzincan Çayırlı Cennetpınar Köyü

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı ilçesinin sınırlarında olan pek çok köy bulunmaktadır. İlçenin köylerinden biri olan Çayırlı Cennetpınar Köyü, köyler arasında en kalabalık nüfusa sahip olan bir köydür. Bayan nüfus 204 kişi, erkek nüfusu ise 199 kişiden oluşmaktadır. Erzincan iline uzaklığı 131 km olup ilçeye olan uzaklığı ise 18 km’dir. Cennetpınar Köyü’nün yolu asfalt olması ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Köy içinde ki ev yapılarına bakacak olursak çoğunlukla taş evler gözümüze çarpmaktadır.

Yazların sıcak ve kurak kışlar ise soğuk yağışlı sert karasal iklime sahiptir. Çayırlı Cennetpınar Köyü kırsal köy olması nedeniyle az da olsa tarım ve hayvancılıkla uğraşılmaktadır. Arpa, buğday ve şekerpancarı çok az olmakla birlikte ekilmektedir. Köyün elektrik, su, telefon ve internet bağlantısı bulunmasının yanı sıra kanalizasyon ve su şebekesi de bulunmaktadır. Köy içinde okul bulunduğu için eğitim-öğretim hizmeti de sunulmaktadır.

Erzincan Çayırlı Cennetpınar Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Cennetpınar Köyü

Sizde Çayırlı Cennetpınar Köyü‘ne ait Çayırlı Cennetpınar Köyü resimlerini, Çayırlı Cennetpınar Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Cennetpınar Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri