Erzincan Çayırlı Çataksu Köyü

Erzincan’ın Çayırlı ilçesine bağlı olan Çataksu Köyü, il merkezine 206 km, ilçe merkezine 40 km mesafede, rakımı 1060 m’dir. 167 haneli 550 kişilik geçici nüfusa sahip Erzincan Çayırlı Çataksu Köyü geçimini meyvecilik, sebzecilik ve tarımdan sağlıyor. Çataksu Köyü sakinleri kışın ısınmak için odun kömür ve tezek yakıyor.

Çayırlı Çataksu Köyü’nde aktif bir sağlık ocağı ve PTT şubesi bulunmuyor. Ayrıca taşımalı eğitim yapılıyor. Cep telefonu verimli şekilde çekmediği için iletişim sorunu yaşanıyor. Çataksu Köyü hanelerinin çoğunda çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi yok. Ayrıca köyde pazar kurulmuyor. Bunun yanı sıra ulaşımın sağlandığı yollarda düzgün değil. Köyün yaşadığı en önemli sorunlar ise, elektrik kesintileri ve su şebekesi borularının patlaması. Köyde 2 adet kahve, 4 adet okul, 4 adet ibadethane mevcut.

Erzincan Çayırlı Çataksu Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Çataksu Köyü

Sizde Çayırlı Çataksu Köyü‘ne ait Çayırlı Çataksu Köyü resimlerini, Çayırlı Çataksu Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Çataksu Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri