Erzincan Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı ilçesine bağlı birçok köy vardır. Erzincan Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü de Erzincan iline 155 km, Çayırlı ilçesine ise 32 km uzaklıktadır. İklimine bakacak olursak yazlar kurak ve sıcak kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Özellikle Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerin iklimleri arasında bir geçiş olarak tabir edilebilir. Genel olarak aralık ve mayıs ayları kar yağışlıdır.

Geçim kaynağı ise tarım ve hayvancılık olarak öne çıkıyor. Büyük Gelengeç Köyü‘nün nüfusu 2012 yılında yapılan tespitlere göre 30 erkek 10 bayandan oluşmaktadır. Köyde içinde okul bulunmakta ama öğrenci olmadığı için okul kullanılmıyor. Köy içinde ki evler genellikle taş evlerden oluşmakta. 2014 yılında yaşanan sel felaketinden dolayı köy büyük hasar görmüştür.

Erzincan Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü

Sizde Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü‘ne ait Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü resimlerini, Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Büyük Gelengeç Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri