Erzincan Çayırlı Bozağa Köyü

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı ilçesi ve ilçeye bağlı olarak bulunan pek çok köy vardır. Erzincan Çayırlı Bozağa Köyü, Çayırlı ilçesinin güzel bir köyüdür. Köyün Erzincan ile uzaklığı 119 km, ilçe merkezine uzaklığı ise 10 km’dir. Bozağa Köyü ilçenin kuzeyinde yer almaktadır. Nüfusuna bakacak olursak 2012 nüfus sayımında 45 kadın, 47 erkek olarak belirlenmiştir. Konut yapısına ise taş evler mevcut olmakla birlikte 1992 yılında olan depremden pek çok ev zarar görmüş devlet tarafından yeni evler yapılmıştır.

Devletin yaptırdığı evler genel olarak betonarmedir. İklimi yazlar sıcak ve kurak geçmesinin yanı sıra kışlar soğuk ve yağışlıdır. Kar yağışının sıkça görüldüğü bir bölgedir. Bozağa Köyü’nün geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Köyde şekerpancarı, arpa, buğday ve fasulye ekimi yapılmaktadır. Erzincan Çayırlı Bozağa Köyü içinde traktör kullanımı da mevcuttur.

Erzincan Çayırlı Bozağa Köyü Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Bozağa Köyü

Sizde Çayırlı Bozağa Köyü‘ne ait Çayırlı Bozağa Köyü resimlerini, Çayırlı Bozağa Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Bozağa Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri