Erzincan Çayırlı Başköy

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı ’ya bağlı olarak pek çok köy bulunmaktadır. Bu köyler arasına olan Çayırlı Başköy’ün ilçeye uzaklığı 30 km’dir. İlçenin batısında bulunan köyün nüfusu 2012 yılı sayımına göre kadın 31 erkek 34 olarak belirlenmiştir. Geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık kullanılmaktadır. Özellikle hayvancılıkta küçükbaş hayvan yetiştirilmektedir. Tarımda ise arpa ve buğday ekilmektedir. Köyde ki evlere bakacak olursak evlerin bir kısmı betondan yapılmıştır diğer kısmı ise yığma binalardan oluşmaktadır. Taş evlerden oluşan evler bulunmaktadır.

Erzincan Çayırlı Başköy‘ün yolu asfalt olmakla birlikle Çilhoroz, Sangüney ve Esendoruk köyleriyle sınır durumdadır. Yazları sıcak ve kurak iklime kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Aralık ve mayıs ayları içinde yoğun kar yağışı görülmektedir. Başköy içinde okul bulunmamakta okula giden öğrenciler yakın yerlere okula gitmektedir. Ptt ve sağlık ocağı bulunmamaktadır. Elektrik, su ve telefon bağlantısı bulunmaktadır.

Erzincan Çayırlı Başköy Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Başköy

Sizde Çayırlı Başköy‘üne ait Çayırlı Başköy resimlerini, Çayırlı Başköy fotoğraflarını, Çayırlı Başköy videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri