Erzincan Çayırlı Balıklı Köyü

Erzincan’ın Çayırlı ilçesine bağlı Balıklı köyü Erzincan’ın kuzeyinde kalmakla beraber ile 119 ilçeye ise 6 km uzaklıktadır.  Nüfusu 1985 yılında 1216 iken 2012 yılında 386’ya kadar düşmüştür. Rakımı ise 1450 metredir. Dil olarak Karadeniz ağzıyla konuşulur, Balıklı Köyü‘nde Rumca’da konuşulan bir dildir.

En büyük geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Çayır ve mera alanları yönünden zengindir. Çiftçilik ise geçim kaynaklarından bir diğeridir. Bu köyde doğal taşlardan yontularak yapılan taş evler bulunmaktadır. Erzincan Çayırlı Balıklı Köyü’nün iklimi Erzincan iklimi gibi kışların yağışlı ve soğuk olmasına karşın; yazları sıcak ve kurak geçen sert bir karasal iklime sahiptir. İlkbaharda yemyeşil olan Balıklı köyü, bitki örtüsünün step olması nedeniyle yazın kupkurudur. Ortalama sıcaklık, kışın -3.7 dereceyken yazın 24 derece civarındadır.

Erzincan Çayırlı Balıklı Köyü Posta Kodu: 24503

erzincan çayırlı balıklı köyü

Sizde Erzincan Çayırlı Balıklı Köyü‘ne ait Çayırlı Balıklı Köyü resimlerini, Çayırlı Balıklı Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Balıklı Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri