Erzincan Çayırlı Aşağı Kartallı Köyü (Avşen)

Erzincan’ın ilçelerinden biri olan Çayırlı’ya bağlı birçok köy bulunur. Bu köyler arasında Aşağı Kartallı (Avşen) Köyü ilçenin güney doğusunda bulunmaktadır. İlçeye uzaklığı 18 km olup köyün yolu stabilize şeklinde yapılmıştır. Çayırlı Aşağı Kartallı Köyünün nüfusu 119 olmasını yanı sıra Yukarı Kartallı, Mazlumağa ve Çaykent köyleri ile sınır halindedir. Avşen Köyü‘nün elektrik, su ve telefon bağlantıları bulunmaktadır.

Aşağı Kartallı Köyü içinde okul bulunmasının yanı sıra hizmet vermemektedir. İklimine bakacak olursak kışların soğuk ve yağışlı geçtiği yazların ise sıcak ve kurak olduğu bilinmektedir. Köy içindeki binalar genellikle taş evlerden oluşmuş yığma binalardır. Geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık söz konusudur. Tarımda arpa ve buğday ekilirken, hayvancılıkta büyük ve küçükbaş besiciliği yapılmaktadır.

Erzincan Çayırlı Aşağı Kartallı Köyü (Avşen) Posta Kodu: 24503

Erzincan Çayırlı Aşağı Kartallı Köyü (Avşen)

Sizde Çayırlı Aşağı Kartallı Köyü‘ne ait Çayırlı Aşağı Kartallı Köyü resimlerini, Çayırlı Aşağı Kartallı Köyü fotoğraflarını, Çayırlı Aşağı Kartallı Köyü videolarını ve haberlerinizi paylaşın, Erzincan Yaşam’da yayınlayalım.

Ayrıca aşağıdaki yorum kısmına düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

Erzincan Köyleri