Erzincan Bakır İşlemeceliği

Bakır İşlemeceliği Modelleri

Bakır Hediyelik Eşyalar

Hediyelik eşya ve ürünlerin içinde en çok beğenileni ve en popüleri bakır aksesuarlardır. Çünkü bakır ürünler hem görüntü itibari ile çok şık ve dikkat çeken bir aksesuardır. Bunun yanında sadece aksesuar olarak kalmayıp aynı zamanda kullanışlı ürünler olması da büyük bir avantaj. Örnek verecek olursak bakır semaver, duruşu ve görüntüsüyle eve farklı bir hava katar. Buna mukabil bakır semaverin çayı çok güzel olur.

Eşinize, arkadaşınıza yada yeni evlenen bir çifte verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri de bakır ürünler olduğunu unutmayın. Yukarıda bakır aksesuarların tamamını fotoğraflar eşliğinde listelemiş bulunuyoruz. İçlerinden beğendiğiniz bakır hediyelikleri irtibat numaramızı arayarak fiyatını öğrenebilirsiniz. Ürünlerimizin tamamı Erzincan bakırı olup, imalatımız Erzincan’da satışımız İstanbul’dadır.

Her çeşit bakır hediyelik eşya modelleri satışa sunulmuştur. Türkiye’nin neresinde olursanız olun bize bir kargo kadar yakın olduğunuzu unutmayın..

Nostalji Kokan Erzincan Bakır Aksesuarları

Hediyeleşme zengin fakir fark etmeksizin her insanın severek yaptığı ve akabinde mutlu olduğu bir aktivitedir. İnsanlar gittikleri yerlerden hatıra olması için yanlarında götüremedikleri sevdiklerine hediye alıp dönüşte verebilirken özel günlerde de hediyeler verebilmektedir. Hediyeleşme esnasında alınan ürünün maddi değeri kesinlikle mühim değildir. Önemli olan hatırlamak ve hatırlanmaktır.


İnsanlar hediye seçiminde karşılarındaki kişinin ilgisi çekecek, onu şaşırtacak ve önemsendiğini hissettirecek farklı hediyeler seçmeye gayret göstermektedirler. Farklı ve ilgi çekici hediyelerin seçilmesi geçmişte günümüzdeki kadar kolay değildir. Günümüzde ise internetin gelişmesi, e – ticaret sitelerinin artması ve sitelerin hediyelik eşya sektörüne de ağırlık vermeleri nedeniyle ulaşılması zor olan ürünlerin bile hediye olarak alınabilmesi kolaylaşmıştır.
Ürünlerde nostaljiyi arayanlar ve bu sayede geçmişi yad eden kişiler için bakır hediyelik ürünler tercih edilebilmektedir. Bakır hediyelik aksesuarlar yıllar önce sadece bakır ürünleriyle ünlü olan Erzincan ve Gaziantep gibi şehirlere gidildiğinde alınabiliyorken günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla kolaylıkla internet üzerinden alınabilmektedir. Bakır hediyelikler dediğimizde bakır kovaları, bakır semaverleri, bakır saatleri, bakır cezveleri, bakır kahve setlerini, bakır güğümleri, bakır kovaları sayabiliriz. Bu bahsettiğimiz ürünler özellikle farklı motiflerle işlendiklerinde görsel anlamda çok hoş birer hediyelik eşya halini almaktadır.


Bakır hediyelikler Erzincan ve Gaziantep gibi illerde yaygın olarak esnaf dükkanlarında satılmaktadır. Fakat buralarla ve internet üzerinde bakır aksesuar satan sitelerle yapılan fiyat araştırmalarında aralarında farklılıklar olmadığı ortaya çıkmaktadır. Bakır hediyelikler konusunda sevdiklerinizi sevindirmek için çeşit sayısının çok fazla olduğu internet sitemiz üzerinden kolaylıkla güvenli bir biçimde alışveriş yapabilirsiniz. Seçtiğiniz bakır aksesuarlar dışarıdan ne olduğu anlaşılmayacak şekilde anlaşmalı olan kargo firmaları tarafından sevdiğiniz kişinin kapısına kadar çok kısa bir sürede gönderilecektir. Özel günleriniz için sevdiğinize nostalji kokan bir hediye göndermek için bakır aksesuarlar düşünebilirsiniz.

Bakır Aksesuarlar

Bakır aksesuarlar banyo, mutfak, salon ve birçok odada kullanıma uygundur. Misafirleri ağırlama yada birşeyler hediye etme notkasında en uygun aksesuarlardan biridir.

Osmanlı Devletinin kullandığı ve günümüzde antika haline gelen bakır eşyalar evlerin en güzel köşelerini süslüyor. Bakır eşyalara değer veren ve onları tarihin sembolü olarak görenlerde var.

Günümüzde bakır işleyen kişileri bulmak oldukça zor olsa da bu işi yapan ve bakır işleme atölyelerine sahip kişiler bulunmakta. Bakır işleme atölyelerine getirdikleri bakırları işleterek evlerinde dekor olarak kullanan kişiler mevcut. Tepsiden, çaydanlığa, şekerlikten, fincana, gerdanlıktan, gaz lambasına kadar tarihte insan hayatında oldukça önemli olan bakır eşyalar mevcut.

Genellikle eskiciler tarafından toplanan ve bakırcılara satılan eşyalar, bakır eşya işleme atölyesinde bu işin ustaları tarafından işlenerek satışa sunulur. Antika ve tarihsel eşyaları seven ve evlerinde vitrinlerine koyan, özellikle bayanların tercih ettiği bakır eşyalar oldukça değerli olabiliyor. Çocuklarının çeyiz sandıklarında yıllarca bakır eşya saklayan anne ve babalar mevcut durumdayken, evinizde bulunan bakır eşyaları atmak yanlış olacaktır. Zira eskici ve hurdacıların bile bulmakta zorlandığı bu kültürel eşyalar oldukça değerli olabilmektedir.

Eski bakır eşyalar daha değerli ve antika sayılıyor. Ancak, yenileri de üretilmiyor değil. Yeni üretilen bakır eşyalara verilen görünüm sayesinde sanki uzun süredir kullanılan tarihsel bir eşyayı andıran bakır eşyalarda oldukça alıcısı yüksek olan ürünler oluyor. Osmanlı döneminde kullanılan bu değerli eşyalar, ülkenin dört bir yanından toplanarak bakır eşya satıcıları, antikacılar, eskiciler ve 2. el eşya dükkanlarına satılıyor. Ardından işlenerek buralarda satılan bakır eşyalar sahiplerine kavuşuyor.

Zaman geçtikçe değerlenen bakır eşyalar birçok ünlü ismin evinde de yer alıyor. Özellikle klasik ev dekorasyonunu seven ünlülerin tercih ettiği bakır eşyalar, evin en gözde bölgelerinde yer alabiliyor.
Bakır eşyaları bu kadar değerli kılan ve kullanılmamasına rağmen satılmasını sağlayan ise tarihsel doku taşımasıdır.

 

Bakır Hediyelik Eşya

Bir arkadaşınızın doğum günü mü var? Uzaktaki bir arkadaşına güzel bir hediye mi göndermek istiyorsun? Farklı seçenek ve tarz mı arıyorsun? Tam yerindesin! Diğer hediyelik eşyalardan daha farklı olarak bakır hediyelik eşyalar sayesinde tüm hediyelerinize gıpta ile bakılacak. Herkes ben neden düşünemedim derken, hediyeyi alan sevdiğiniz sizin bu bakır hediyelik eşyanızı asla unutamayacak! Bakır hediyelik eşyalar kimsenin aklına gelmeyen ama hediye verilen kişiye aslında ne kadar çok değer verdiğinizi gösteren bir malzemedir. Bakır hediyelik eşyanın işlenişi, hazırlanışı bakımından el emeği ve detaylı şekillendirmeler sayesinde hediyeyi alan kişiye kendini iyi hissettirebileceği gibi sizi asla unutmamasını da sağlayacaktır. Bakır hediyelik eşyanın ortama yaydığı pozitif enerji sayesinde kırgın dostlukları düzeltebilir veya uzaktaki arkadaşınızı unutmadığınızı gösterebilirsiniz!

Bakır İşlemeceliği Modelleri

Bakır hediyelikler

Hediyelik eşya, ama hangisi?

Turistik bir yeri ziyaret ettiğimizde nedense hep hediye almak, geri dönmemizi bekleyen insanları aldığımız hediyelerle mutlu etmek isteriz. Üstelik bu sadece turistik yerler için geçerli değil, farklı bir memleketi veya bölgeyi ziyaret ettiğimizde de ilk aklımıza gelen bölgenin kültürüne göre değişkenlik gösteren bir hediye almak olur. Böylelikle hediyeyi vereceğimiz insanları mutlu etmeyi amaçlarız. Kimi zaman küçük bir çocuğa verdiğimiz hediyenin çocuğun yüzünde bıraktığı tebessüm her şeye değer diye düşünürüz.

Bakır ürünler şark köşesinin vazgeçilmez aksesuarıdır. Üretimi bize ait olan bakır ürünler çeşitleri ile zevkinize uygun hediyelik eşyayı seçebilirsiniz. bakır tepsi, bakır sini, bakır kahve takımı, bakır ibrik, bakır lokumluk, bakır güğüm, bakır şekerlik, bakır semaver, bakır cezve, bakır sahan, bakır saat, bakır kazan, bakır nargile… gibi yüzlerce bakır ürünümüz bulunmaktadır. Sizin yapmanız gereken tek şey internet üzerinden sitemizde bulunan bakırlardan birini beğenerek sipariş vermenizdir.

Bakır Semaver

Bakır semaver, şark köşesinin vazgeçilmez aksesuarıdır. Lezzetli çay keyfinin yanında evinizde oluşturduğu estetik görsellik de onu vazgeçilmez yapar. Erzincan’da imalatı yapılan bakır semaverlerin siparişini vererek toptan yada perakende olarak satın alabilirsiniz. Erzincan bakır semaverlerimiz iki çeşittir. Birincisi elektirikli yani termostatlı semaverler. Pirize taktığınız fiş ile ile elektrik kullanarak çalışır. Diğer model de ocaklıdır. Kömür yada odun parçaları ile yakmanız gerekmektedir. Biz bu tür semaverlere pinkik semaver diyoruz. Sitemizde bulunan semaver çeşitlerini inceleyerek beğendiğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz. Adresinize teslim ederiz. Bununla birlikte aksesuar olarak kullanabileceğiniz yüzlerce bakır modellerimiz de mevcuttur. Diğer bakır modellerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bakır İşçiliği

Erzincan bakır hediyelik eşyaları ülkemizin en meşhur ev eşyalarından biridir. Bakır deyince Erzincan, Erzincan deyince bakır gelir desek de yeridir. Bu bağlamda sizlere orjinal Erzincan bakır eşyaları sunuyoruz. Sitemizi ziyaret ederek, bakır bölümlerinde bulunan aksesuar ve hediyelik bakır eşyalardan beğenebilirsiniz. İletişim kısımından bize ulaşmanız yeterlidir.

Günümüzde çok fazla rağbet kalmayan ancak ev süsleme ve hediyelik eşya noktasında halen kendisine ilk sıralarda yer bulan bakır işlemeciliği halen bazı yörelerimizde el emeği göz nuru devam ettirilmektedir.
İstediğiniz amblem ya da şekillerde yapılan işlemeciliklerin yanında istediğiniz bir resmin bile bakırdan yapılmış plaka ya da tabakları üzerine işlenebildiği bu sektörde birbirinden güzel ve ilginç süs eşyaları, hediyelik ürünler ve daha birçok benzer ev ürünü elde edilebilmektedir.

Bakır işlemeciliği özellikle Anadolu’da birçok ilde ve küçük yerleşim yerlerinde özen ve zorluklar içerisinde devam ettirilmektedir.

Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde bakır elementine ulaşmanın kolay ve ucuz olması sebebiyle bakırdan yapılan ürünlerde hem uygun fiyata hem de kolaylıkla ulaşılabilir bir şekilde satılmakta veya sipariş usulü elde edilebilmektedir.

Element olarak bakıldığında ise bakır elektrik iletiminde oldukça iyi bir geçirgenlik katsayısına sahip olmasından dolayı genelde elektrik alanında kullanılmaktadır. Bunun dışında inşaat alanında da bakır ürünleri kullanılarak yalıtım ve güçlendirme çalışmaları yapılabilmektedir.

Yani özellikle bol miktarda bulunmasından dolayı oldukça fazla alanda kullanımına sık sık denk gelmeniz mümkündür.

Ancak bakır denildiğinde genelde yazının başında da ifade ettiğimiz gibi bakır işçiliği ile elde edilmiş sanatlar gelmektedir. Bakır diye birkaç kişiye aklınıza ne geldi sorusunu sormanız durumunda genelde elektrik ya da inşaat isimlerinden daha fazla şekilde işlemecilik ismini duyabilirsiniz.

Bakır surahi modelleri
Hediye ürünler noktasında oldukça fazla şekilde kendisine başvurulan bakır işlemeciliği bu sayede oldukça büyük bir sektörü de ortaya çıkarıyor. Ancak diğer birçok el sanatları çalışmalarında olduğu gibi bakırcılık alanında da yeterli ilgi olmamasından dolayı ustaların sayısı her geçen gün azalıyor. Yeni neslin pek fazla rağbet görmemesi bakırcılık sanatının el emeğinden makine işlemeciliğine doğru yönelmesine sebep oluyor.

Kısacası bakır kolay bulunan, zor işlenen ve kolay satılan bir ürün olması sebebiyle oldukça fazla sevilen ve rağbet gören ancak az üretimden dolayı sıkıntı yaşanan alanlardan bir tanesidir.

Birisine hediye almak yaşadığımız en güzel duygular arasındadır. Alınacak olan hediye için mağazaları gezmek ve değişik seçenekler arasında gidip gelmek hoş vakit de geçirmemizi sağlar. Bu neden ile hediye seçer iken çok seçici davranır ve alacağımız hediyenin öncelikle alacağımız kişi tarafından da beğenilmesi gerekir. Bu yüzden her ayrıntıya dikkat etmemiz gerekir. Bakır ve çeşitleri hediye seçimini yapar iken bize avantajlar sağlar. Çünkü  bakır hediyelik eşyahanımlar tarafından çok tutulmaktadır. Bakır hediyelikler uzun kullanımı ve pas tutmaması gibi avantajları ile hanımların ilk tercihi olur. bakır hediyelik evlerin her köşesinde de aksesuar olarak kullanıldığı için hanımlar bakır hediyelik eşya için çok sevinecektir. Bu neden ile hediye seçer iken bu dediklerimizi unutmayın.

Bakır işlemeciliği modelleri

Bakır güğüm

Bakır doğada bulunan en değerli madenler arasında yer almaktadır. Bakırı bu denli değerli kılan şey ise çok kullanışlı olmasıdır. Bu neden ile hediyelik eşya seçimleri konusunda da bakır hep ilk plana çıkar. Bakır eski ve nostalji veren havası ile de evlerde ayrı hoş bir aksesuar olarak da kullanılır. Hanımlar bakımı ve silinmesi kolay olduğu içinde bakır eşyalar ile çok ilgilidirler. Eğer bir ev hanımına hediye almak isterseniz sedir diye nitelendirilen onun en sevdiği köşesine bakır hediyelik eşyalar alır iseniz son derece doğru bir seçim yapmış olursunuz. Bakır aksesuar olarak en iyi hediyelik seçim olacaktır. Bu yüzden alış veriş yapar iken bu kriterleri ön plana alınız ki aldığınız hediye karşı tarafı çok mutlu etsin.
Bakır sahan modelleri

Bakır semaver

Hediye alıp vermek insana özgü bir durumdur. Her insan hediye alırken de verirken de çok özel duygular yaşar. Hediye almak için genellikle de özel günleri seçmemiz o hediyeyi daha da anlamlı kılar. Mesela bir anneler gününde anneye alınacak bir bakır semaver o günü anne için çok anlamlı hale getirecektir. Bakır ürünleri genellikle iyi hediye seçimi olmaktadır. Çünkü bakır dayanıklılığı ve uzun kullanımı ile çok faydalı bir maden çeşididir. Bu yüzden bakır hediyelikler hediye seçenlerin ilk tercihleri arasına girer. Çünkü alınan bakır hediyelikler çok uzun kullanımlık olacağından kullanan kişiye sürekli bizi hatırlatacaktır. Bakır şık görünümü ile de evlerimiz de hoş estetik bir görüntü yaratır. Bu yüzden hediye seçiminde bakır
en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır.