Dünya Hala En İyi Futbol Kim’i Tartışıyor

Yeniden gündeme geldi. Dünyanın en iyi futbolcusu kim? Global futbol sektörü o kadar iyi bir noktaya geldi ki insanlar hangi futbolcuları izlerse izlesin çok fazla zevk alıyorlar. Futbol artık bireysel yeteneklerin sergilendiği ancak bir o kadar da modern futbola dayalı bir şekilde gelişiyor. Takımlar oyun oynarken zevk veriyor ve zevk alıyorlar. Pele mi, Maradona mı? Yıllarca bunun tartışmasını yaptık ancak kesim olarak ayrılarak bu iki futbol cambazını mümkün olan en iyi şekilde değerlendirme şansına sahip olduk. Maradona, bireysel yetenekleri ile mükemmel işler yapan ve bir takımı tek başına şampiyon yapmayı dahi başaran dünya yıldızıdır.

Pele, takım oyununa en yatkın yıldızlardan birisidir ve her ne olursa olsun tam bir son vuruş ustasıdır. Genel itibari ile yaygın kanı bu tartışmalar arasında bizlere MARADONA diyor. Futbol anlamında tam bir sihirbaz. Şimdi ise konumuz daha farklı. Messi mi, Ronaldo mu? İki oyuncu her sene en az 40 gol atıyorlar ve takımlarını tek başına zirvede tutma konusunda da oldukça iyiler. İkinci oyuncunun da birbirlerine karşı ciddi anlamda üstün yetenekleri var. Ancak alınan ödüllere nazaran incelediğimizde bu MESSİ bir adım daha önde olsa da kariyer verileri dikkate alındığı zaman gol, asist anlamında RONALDO bir adım daha önde gibi duruyor. Bu konu ciddi anlamda herkesin görüşlerine açık olan bir konu diyebiliriz.

Dünyanın en iyi takımları genel itibari ile başarı ile listelenir. Yani baktığımız zaman bugün Barcelona, Real Madrid, Bayern Munich, Juventus, Chelsea ve Manchester United gibi takımlar dünya futbolunu sektörel anlamda domine etmiş durumdalar. İnsanların ağzından genellikle düşmeyen takımlardır ve her ne olursa olsun kadrolarından ziyade oynadıkları mükemmel futbol ile kısa zaman içerisinde dünya gündemine oturmuşlardır. SİZCE EN İYİ FUTBOLCU KİM VE NEDEN? Bunun tartışmasını beraber yapmak istiyoruz. Global ve tarafsız bir bakış açısı ile yorum alanlarımızdan bizlere görüşlerinizi bildirebilirsiniz.